Pivovar Plzeňský PrazdrojNavštivte legendu Pilsner Urquell. Přijeďte do plzeňského pivovaru!

Zveme Vás na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj! Plzeňský Prazdroj umožňuje návštěvníkům přesvědčit se všemi smysly o kvalitách piva Pilsner Urquell přímo v areálu pivovaru při jeho prohlídkách.

Každá země má své symboly a legendy. Mezi ty české patří plzeňský ležák Pilsner Urquell, pivo, které inspirovalo více než dvě třetiny ve světě vyráběných piv. Ta nosí právě podle českého originálu označení pils, pilsner nebo pilsener. Chcete-li se podívat, jak vzniká legenda, která se rychle proslavila po celém světě a dodnes reprezentuje české pivovarnictví, vydejte do Plzně.

Plzeň je přezdívaná hlavním městem piva. A ne nadarmo. Díky výhodné poloze na křižovatce několika důležitých obchodních cest se v Plzni vařilo pivo už od dob jejího založení na konci 13. století. Ale celosvětový věhlas získalo pivo z Plzně až po vzniku Měšťanského pivovaru, dnešního pivovaru Plzeňský Prazdroj.   Právě zde 5. října roku 1842 spatřila světlo světa první várka piva, jak jej známe dnes –  řízný, lahodný spodně kvašený ležák zlatavé barvy se sněhobílou pěnou. Sláva výjimečného plzeňského piva se rychle šířila po celém světě a pivo se stalo inspirací pro novou pivní kategorii – ležák.

Pivovar Plzeňský Prazdroj je oblíbeným turistickým místem, navštěvují jej milovníci piva z celého světa. Je nejen moderním pivovarem, patří zároveň mezi unikátní industriální památky evropského významu. Na prohlídce pivovaru si projdete místy, kde se pivo Pilsner Urquell vaří od dob svého vzniku. Ve smyslové expozici ochutnáte suroviny, ze kterých se slavný ležák vyrábí. Navštívíte také samotné srdce pivovaru – historickou a současnou varnu, kde se vaří pivo, které z Plzně míří do celého světa; nebo moderní stáčírnu s kapacitou 120 000 lahví za hodinu.

Unikátní panoramatické kino vám povypráví bohatou historii piva Pilsner Urquell. Úsilí a obětavou práci lidí, bez kterých by se příběh slavného piva neodehrál, představí expozice Lidé Pilsner Urquell. Na závěr samozřejmě nesmí chybět ochutnávka piva! Vydáte se s námi do labyrintu ručně tesaných historických sklepů, které se rozšiřovaly spolu s pivovarem a měří neuvěřitelných 9 kilometrů. Nachází se zde dubové spilečné kádě a ležácké sudy, které vyrábí a udržuje parta bednářů Plzeňského Prazdroje. Starší 18 let zde ochutnají nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell čepované přímo z dubových ležáckých sudů.

Na nádvoří pivovaru se nachází Dárková prodejna, která nabízí široký sortiment originálních pivovarských dárků, kterými uděláte radost každému milovníkovi piva. Prohlídku pivovaru doporučujeme zakončit poctivou českou kuchyní a výborným pivem Pilsner Urquell v restauraci Na Spilce. Na zdraví!
Více informací o prohlídce a aktuálních časech prohlídek najdete na: www.prazdrojvisit.cz

Otevírací doba Návštěvnického centra

Duben – září: 8,00 -18,00
Říjen – březen: 8,00- 17,00

Aktuální informace o prohlídkách pivovaru Plzeňský Prazdroj, Pivovarského muzea v Plzni a Plzeňského historického podzemí najdete na www.prazdrojvisit.cz

Pivovar Plzeňský prazdroj – prohlídky

adresa: U Prazdroje 7, 304 97, Plzeň
telefon: +420 377 062 888, +420 377 062 715
e-mail: [email protected]

www.prazdroj.cz


Interneotvé stránky: http://www.prazdroj.cz/cz/prijedte-k-nam

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 13.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Vsetín

Icon 07.03.2021

Město Vsetín leží na úpatí Beskyd a Javorníků v údolí řeky Vsetínské Bečvy, která jej...

Celý článek

Muzeum Šumavy Sušice

Icon 22.02.2021

Sušické muzeum bylo založeno v roce 1880 a dnes sídlí v jednom z nejkrásnějších domů na su...

Celý článek

Rumburk. Malá Paříž severu

Icon 10.03.2021

Přijměte pozvání k výletu do překrásné, téměř panenské krajiny v průniku Lužických hor, Šl...

Celý článek

3 tipy na výlet v Karlovarském kraji

Icon 25.04.2021

Karlovarský kraj je plný nádherných zámků, které vás potěší nádhernou architekturou. Na úz...

Celý článek

Strahovská knihovna

Icon 17.05.2021

Strahovská knihovna patří ke Královské kanonii premonstrátů na Strahově. Knihovna v kláště...

Celý článek