Český Krumlov to je mix zážitků. UNESCO i výtvarné umění a návštěva grafitového dolu!

Český Krumlov netřeba dlouze představovat. Mimořádně krásné město plné architektonických skvostů v samém srdci jižních Čech. Dominantou je tu bezesporu hradní a zámecký komplex, který je druhý největší v České republice a zároveň patří k nejvýznamnějším památkám ve střední Evropě. To dokazuje i fakt, že v roce 1992 byl celý historický komplex zapsán do Seznamu památek světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Za medvědy, zlatým kočárem, do divadla a na nejvěžovatější ze všech věží

Krumlovský komplex má snad vše na co si vzpomenete, a tak nejen děti potěší, že v příkopu pod zámkem jsou k vidění medvědi. I samotný komplex skrývá nejeden poklad. Na prohlídce můžete vidět původní zámecké interiéry z doby renesance a baroka, ale také Eggenberský sál se „zlatým“ kočárem a impozantní Maškarní sál. Vynechat nesmíte originální barokní divadlo, které je jedno z nejzachovalejších barokních divadel na světě. Vyjdete-li 162 schodů, můžete si užít kouzelný výhled ze zámecké věže. Zámecké putování by nebylo kompletní bez procházky zámeckou barokní zahradou ze 17. století s unikátním přírodním divadlem s otáčivým hledištěm.

Centrum města to je Egon Schiele Art Centrum

V centru města nelze minout Egon Schiele Art Centrum věnovanou stejnojmennému rakouskému výtvarníkovi, který v Českém Krumlově strávil své tvůrčí období a získal tu mnoho inspirace pro svá díla. Na ploše více jak 4 000 m² je vystavena umělecká tvorba především umění 20. století světových i domácích současných umělců. Galerie je unikátní i tím, že celoročně nabízí deset ateliérů a apartmánů pro umělce z celého světa.

Grafitový důl

Český Krumlov má i jednu nevšední turistickou trakci a tou je grafitový důl. Zajímá-li vás, co je to grafit, k čemu se používá a jak se kdysi těžil, pak máte jedinečnou příležitost. Při prohlídce se svezete důlním vláčkem i se oblečete jako horník do montérek a vyfasujete helmu se svítilnou. Cestou zpět na zemský povrch si nezapomeňte udělat grafitem udělat šmouhu na tvář pro štěstí. Český Krumlov je nejen lesk centra města, ale i čerň grafitu.

Český Krumlov a okolí nabízí i mnoho dalších atraktivit, které stojí za návštěvu. Nenechte si ujít Museum Fotoateliér Seidel, kde můžete nahlédnout do starých technik spojených s klasickou fotografií. Užijte si jízdu na řece Vltavě a to nejen jako ostřílení vodáci, ale klidně jako turisté na vyhlídkové plavbě. A nezapomeňte sledovat kalendář kulturních akcí, které jsou dalším příjemným zpestřením tohoto krásného města.

Zdroj a více informací k návštěvně najdete na www.zamek-ceskykrumlov.eu, www.grafitovydul.cz, www.esac.cz/cz/egon_schiele_art_centrum.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Museum Fotoateliér Seidel. Příběh o počátcích fotografie celistvě v Českém Krumlově

Icon 10.01.2022

Český Krumlov to je nejen zámek, medvědi, otáčivé hlediště a řeka Vltava, ale také unikátn...

Celý článek

Návštěva sklárny Moser

Icon 16.12.2021

V místě, kde se rodí křišťál Moser, zažijete pravou atmosféru ruční výroby skla, ucítíte v...

Celý článek

Zimní prohlídky hradu Kašperk

Icon 27.12.2021

Zimní Kašperk se otevře 28. prosince 2021 a až do 1. ledna 2022, včetně Silvestra, bude ot...

Celý článek

Relikviář svatého Maura na zámku Bečov nad Teplou

Icon 31.10.2021

Relikviář svatého Maura je výjimečnou zlatnickou památkou na území České republiky. Co do ...

Celý článek

Stezka korunami stromů Krkonoše

Icon 31.10.2021

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního pa...

Celý článek