Český Krumlov to je mix zážitků. UNESCO i výtvarné umění a návštěva grafitového dolu!

Český Krumlov netřeba dlouze představovat. Mimořádně krásné město plné architektonických skvostů v samém srdci jižních Čech. Dominantou je tu bezesporu hradní a zámecký komplex, který je druhý největší v České republice a zároveň patří k nejvýznamnějším památkám ve střední Evropě. To dokazuje i fakt, že v roce 1992 byl celý historický komplex zapsán do Seznamu památek světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Za medvědy, zlatým kočárem, do divadla a na nejvěžovatější ze všech věží

Krumlovský komplex má snad vše na co si vzpomenete, a tak nejen děti potěší, že v příkopu pod zámkem jsou k vidění medvědi. I samotný komplex skrývá nejeden poklad. Na prohlídce můžete vidět původní zámecké interiéry z doby renesance a baroka, ale také Eggenberský sál se „zlatým“ kočárem a impozantní Maškarní sál. Vynechat nesmíte originální barokní divadlo, které je jedno z nejzachovalejších barokních divadel na světě. Vyjdete-li 162 schodů, můžete si užít kouzelný výhled ze zámecké věže. Zámecké putování by nebylo kompletní bez procházky zámeckou barokní zahradou ze 17. století s unikátním přírodním divadlem s otáčivým hledištěm.

Centrum města to je Egon Schiele Art Centrum

V centru města nelze minout Egon Schiele Art Centrum věnovanou stejnojmennému rakouskému výtvarníkovi, který v Českém Krumlově strávil své tvůrčí období a získal tu mnoho inspirace pro svá díla. Na ploše více jak 4 000 m² je vystavena umělecká tvorba především umění 20. století světových i domácích současných umělců. Galerie je unikátní i tím, že celoročně nabízí deset ateliérů a apartmánů pro umělce z celého světa.

Grafitový důl

Český Krumlov má i jednu nevšední turistickou trakci a tou je grafitový důl. Zajímá-li vás, co je to grafit, k čemu se používá a jak se kdysi těžil, pak máte jedinečnou příležitost. Při prohlídce se svezete důlním vláčkem i se oblečete jako horník do montérek a vyfasujete helmu se svítilnou. Cestou zpět na zemský povrch si nezapomeňte udělat grafitem udělat šmouhu na tvář pro štěstí. Český Krumlov je nejen lesk centra města, ale i čerň grafitu.

Český Krumlov a okolí nabízí i mnoho dalších atraktivit, které stojí za návštěvu. Nenechte si ujít Museum Fotoateliér Seidel, kde můžete nahlédnout do starých technik spojených s klasickou fotografií. Užijte si jízdu na řece Vltavě a to nejen jako ostřílení vodáci, ale klidně jako turisté na vyhlídkové plavbě. A nezapomeňte sledovat kalendář kulturních akcí, které jsou dalším příjemným zpestřením tohoto krásného města.

Zdroj a více informací k návštěvě najdete na www.zamek-ceskykrumlov.eu, www.grafitovydul.cz, www.esac.cz/cz/egon_schiele_art_centrum.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám také líbit

Státní hrad a zámek Velhartice patří mezi nejromantičtější šumavské objekty

Icon 27.02.2022

Pokud se někdy ocitnete na Šumavě, rozhodně navštivte tento hradní zámek, který je vizuáln...

Celý článek

Do Boskovic za hradem, zámkem a židovskou čtvrtí

Icon 27.04.2022

Bývalé židovské ghetto v Boskovicích patří k nejzachovalejším a nejpozoruhodnějším židovsk...

Celý článek

Pohádkový výlet na Karlštejn, přes Ameriku a na vláček do Solvayových lomů

Icon 11.02.2022

Den jako z pohádky! Tak se dá jednoznačně nazvat výlet na hrad Karlštejn, dechberoucí lomy...

Celý článek

Na Jindřichohradecku vás nadchnou historické objekty a jejich krása

Icon 11.02.2022

Zlatovlásko, lásko, kdoví, co bude dál… každý si vybaví sluhu Jiříka filmu Zlatovlás...

Celý článek

Muzea na Letné potěší malé i velké

Icon 20.03.2022

Návštěva Národního zemědělského muzea je vhodná pro celou rodinu. Nabízí unikátní poh...

Celý článek

Klášter v Dolních Kounicích vás nabije pozitivní energií

Icon 11.04.2022

Hrad a zámek Dolní Kounice je jednou z významných památek hradní architektury u nás. Jedná...

Celý článek