REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Zaznamenejte své cesty do stírací mapy

31. 3. 2020

Téma mapy je v současné době velmi populární a široce se používá při dekoraci různých typů interiérů. Vzhledem ke své univerzálnosti se vyskytuje nejen v klasické papírové verzi, ale také v mnoha zajímavých, méně tradičních variantách, například má podobu stírací mapy. Mapa světa na zdi je skutečným hitem pro milovníka cestování.

Přestože mapy se stíracím povrchem se staly populárními, ne všichni je znají. Jak název napovídá, stírací mapa je mapa, která umožňuje, aby byly určité části odškrábány, v podstatě stejně jako je tomu u stíracích losů, ale stírací mapy jsou pro oko přitažlivější. Mohou být zobrazeny mnoha různými způsoby.

Stírací mapa je zajímavé řešení

Scratch Map neboli stírací mapa světa byla vytvořena pro skutečné milovníky cestování a velmi rychle si získala popularitu. Je pokryta speciálním filmem jednotné barvy, který vám umožní označit místa navštívená na světě jejich seškrábáním. Země jsou označeny různými barvami, díky nimž po poškrábání fólie vyniknou od ostatních. Zatímco tradiční papírová mapa světa je plná špendlíků, poškrábání zajišťuje estetický vzhled tohoto prvku. Mapa ve formě stíracího losu je nejen efektivní, ale především dává majiteli velké uspokojení z objevování nových míst po každé cestě. Je to ideální nástěnná dekorace do obývacího pokoje nebo ložnice.

REKLAMA

Stírací mapa světa je jedinečná a velmi barevná, osobní mapa pro každého milovníka nejen prázdninových cest. Je to pohodlný a velmi pěkný způsob označování míst, kde jste byli, a oživování krásných vzpomínek na dovolenou. Výsledkem bude krásná a pestrá historie vašich cest, která ozdobí moderní interiér. Tuto mapu lze použít jako dárek, vzdělávací nástroj a může dokonce přidat domovu nějaký charakter. Je ideálním dárkem pro milovanou osobu a nemusejí být ani ostříleným cestovatelem, aby mohla plně využít výhod, které nabízí.

Stírací mapy jsou stále oblíbenější

Mapy jsou nedílnou součástí naší historie po stovky let a dnes zůstávají stejně populární jako kdykoli předtím. Jistě, v dnešní době jsou k dispozici pokročilejší iterace skromné mapy, jako jsou Mapy Google, ale ne vždy poskytují to, co dnešní cestovatel hledá. Při návštěvě nových destinací může docházet k plánování a mnoho z nich bude chtít zajistit, aby měli jedinečný způsob, jak dokumentovat své cesty tak, aby je všichni mohli snadno vidět.

To lze samozřejmě provést pomocí konvenční mapy, ale při použití tohoto přístupu mohou existovat určitá omezení. Například místa, která navštěvujeme, by mohla být vzhledem k počtu indikátorů umístěných na mapě nerozpoznatelná. Jaké je řešení? Naštěstí odpověď na tento problém přichází ve formě stírací mapy, která nejenže splňuje požadavky cestovatelů, ale může být použita i několika dalšími způsoby.

Ačkoli stírací mapu lze použít několika různými způsoby, neznamená to, že cestující jsou omezeni pouze na její stíraní. Na trhu jsou k dostání nejen velké stírací mapy na zeď, ale pořídit lze i menší alternativy, které si vložíte do svého cestovatelského deníku. Jakmile přijedete z cest domů, jednoduše si navštívená místa vyznačíte na velké mapě na zdi pro lepší přehlednost.

Interneotvé stránky: http://https://www.nastennemapy.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA