Vše pro hladkou pokožku na cestách

I na cestách o sebe chceme pečovat. Ačkoliv může být hladká pokožka až poslední prioritou, některé si na tom zakládají. Co na to potřebujeme a co naopak můžeme nechat doma?

Zvlášť na dovolené někde u vody chceme mít hladce oholenou pokožku. Místo v kufru ale málokdy zbývá na vše, co k holení potřebujeme.

Co nesmí zůstat doma?

Bez žiletky se oholíme jen těžko. Tu tedy doma nechat nemůžeme. Ale takový gel na holení nebo tělový krém? Abychom s sebou netahaly tolik lahviček, můžeme některé produkty použít pro víc účelů. Gel na holení spolehlivě nahradí kondicionér na vlasy. Ten chloupky zjemní, ulehčí skluz strojku po pokožce a zároveň ji hydratuje. Použít můžeme ale také sprchový gel nebo tělový olej. Zkrátka cokoliv, co vytvoří mastný film nebo alespoň jemnou pěnu a zjemní chloupky natolik, aby se pokožka při holení nedráždila.

Pokud nepoužíváme ani jeden ze zmíněných produktů, můžeme sáhnout po hlavicích k žiletkám se zásobníkem gelu na holení. Takové nabízí mnoho značek dámských holítek a pro cestování jsou ideální. Vezeme jen strojek s trochu větší hlavicí, ale pokožku vždy jen přejedeme žiletkou a nemusíme na ní nanášet jiné produkty.

A co péče po holení? Pokud zapomene doma tělový krém, můžeme použít prakticky jakýkoliv jiný krém nebo olej. V krajním případě pomůže i kokosový nebo olivový olej. Musíme si zkrátka umět poradit.

Autor: Andrea Ivaničová, www.holime.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu