REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Sportovní areál Harrachov – Do Harrachova v létě s celou rodinou

Sportovní areál Harrachov

Harrachov 225, 512 46 Harrachov, Zobrazit na mapě

Harrachov – dovolená plná zábavy a zážitků

Harrachov je oblíbeným střediskem zimních sportů, v posledních letech se ale těší stále větší oblibě u návštěvníků v letním období a mnoho turistů míří do malebného městečka, které je právem označováno za západní bránu Krkonoš i na jaře a na podzim, aby si užili klidné dny v horách mimo hlavní turistickou sezónu.

Pokud hledáte místo, kde se snoubí sport, zábava, odpočinek a kouzelná krkonošská příroda, středisko rozkládající se v údolí říčky Mumlavy je ta pravá volba. Klidnou a pohodovou dovolenou si tu užívají nejen rodiny s dětmi, ale i mladé páry a senioři. V nepřeberné možnosti aktivit si tu každý najde tu svoji.

Hlavním cílem většiny návštěvníků, kteří do Harrachova zamíří je Čertova hora, která nabízí klidné procházky, adrenalinová dobrodružství i mnoho dalších neopakovatelných zážitků. Na její vrchol ve výšce 1022 m.n.m. vozí celoročně turisty čtyřsedačková lanovka. Trasa lanovky přímo lemuje profil Mamutího můstku a tak si pohodlně z bezprostřední blízkosti a z pohodlí sedačky mohou cestující prohlédnout jeden z pěti největších skokanských můstků na světě.

Přímo u horní stanice lanovky začínají a zároveň tři různě dlouhé vycházkové okruhy, na kterých se nacházejí dvě vyhlídky. Obě poskytují krásný výhled a jsou vybavené přístupovou rampou s mírným sklonem, díky tomu si výhled do krajiny mohou vychutnat i starší osoby a malé děti.

Na první z nich je z výšky vidět téměř celý Harrachov a jako na dlani máte před sebou panorama západních Krkonoš a Jizerských hor. Při dobré viditelnosti je možné dohlédnout až do sousedního Polska. V terénu se přehledně zorientujete díky vyřezávané orientační mapě.

Přímo u vyhlídky se tyčí jeden z jedenácti menhirů, které vrchol hory lemují. Další obří kameny jsou dál na cestě směrem ke sjezdovým tratím v Rýžovišti a na samotném vrcholu hory. Přibližně 500 metrů dlouhý okruh, který dává možnost dech beroucích výhledů na krkonošské hřebeny z druhé strany Čertovy hory, je možné se vrátit zpět k lanové dráze a pohodlně se svézt zpět do Harrachova. Zajímavostí je, že první vycházková trasa má při pohledu z výšky tvar srdce.

Další vyhlídka se nachází v horní části sjezdovky Červená II. Výhled z ní je na všechny světové strany a je oblíbeným místem na pozorování západu slunce. Když počasí přeje, jsou vidět nejen hřbety Krkonoš, ale až do Jizerských hor a na Ještěd. Cesta k ní vede druhou nebo třetí vycházkovou trasou.

Lanovka je ideální start pro cyklisty i výletníky, na sedačkách se dají vyvézt nejen kola a koloběžky, ale i dětské kočárky a domácí mazlíčci. A z Čerťáku už se dá pohodlně vyrazit bez zbytečného stoupání do kopce dál směrem ke hřebenům. Oblíbeným a i dostupným cílem turistů i cyklistů je horská chata Dvoračky.

Harrachov a jeho okolí patří k místům s největším počtem značených cyklotras v celé České republice. Cyklotrasy a cyklostezky jsou oblíbené i proto, že jsou propojené s cyklotrasami v Jizerských horách a v Polsku v okolí Szklarské Poreby. Cyklisté mohou využít i cyklobus, který spojuje Harrachov s dalšími místy v Krkonoších a umožňuje tak další varianty delších výletů.

Středisko je oblíbené hlavně u rodin s dětmi, protože svoji povahou se řadí ke klidnějším horským místům. A děti se tu vyřádí na každém kroku. Hned u výstupu z horní stanice lanovky na ně čeká obrovské nafukovací bludiště. U dolní stanice se pak rozkládá dětský park, který nabízí spoustu zábavy i dobrodružství. Parku vévodí obří nafukovací trampolína a velký dřevěný hrad, menší děti osloví skákací nafukovací Lumpík. Vstup do dětského parku je s jízdenkou na Čertovu horu zdarma, vstupenku lze ovšem zakoupit i samostatně v pokladně lanové dráhy. Větší děti i dospělí si pak mohou vyzkoušet svoji šikovnost a stabilitu na oblíbené Slackline, na které trénují rovnováhu a držení těla naše i světové sportovní hvězdy a především u lyžařů je to významná součást suchých tréninků.  

Harrachov je místem, kde je o zábavu postaráno za každého počasí. V teplých a slunečných dnech se mohou návštěvníci vydat do lanového centra, nebo za adrenalinovou zábavou do Vertical parku. Oblíbeným místem je  bobová dráha s Monkey parkem, jízda na čtyřkolkách, lovení kešek v rámci geocachingu. K návštěvě láká také golfové hřiště se simulátorem, venkovní i vnitřní tenisová hřiště, koupaliště s minigolfem a mnoho dalších multifunkčních hřišť. Příznivci adrenalinu se mohou těšit na  rafty a vodácké aktivity, bungee jumping, tandemové skákání a paragliding.

Pro dny, kdy počasí nepřeje, je tu squash, bowling, fitness centrum, relaxační a wellness centra s bazény a hned několik kulturně – vzdělávacích aktivit.

Mnoho turistů míří například do nejstarší české fungující sklárny. Vznikla před třemi sty lety v roce 1712 a sousedí s minipivovarem, kde se stáčí extra silné dvanáctky František a Čerťák. Každoročně se zde v druhé polovině června pořádají pivní slavnosti doprovázené živou hudbou a možností veřejné prohlídky sklárny. Sklárna je sama o sobě unikátním muzeem, v městečku pod Čertovou horou se ale ukrývá také lesnické muzeum Šindelka, hornické muzeum, a unikátní zajímavostí je zdejší muzeum lyžování.

Na své si v Harrachově přijdou i milovníci dobrého jídla. Ti si mohou vybrat hned z několika útulných restaurací, které v létě lákají k posezení na zahrádkách a degustaci některé z lahodných místních specialit. Rodinný a domácký pocit dodávají středisku desítky malých penziónů, nároční návštěvníci si pak mohou vybrat ubytování mezi moderními luxusními apartmány či čtyřhvězdičkovými hotely.

Těm, kdo chtějí prožít svoji dovolenou naplno a přitom i šetřit rodinný rozpočet je určena věrnostní karta HARRACHOV CARD. Kartu obdrží návštěvníci zdarma na dobu pobytu u partnerských ubytovatelů v Harrachově nebo je možné ji koupit na prodejních místech v Harrachově za cenu 200 Kč s platností na 2 měsíce. Harrachov card nabízí slevy a bonusy na mnoho služeb a aktivit, a to z oblasti sportu, kultury, gastronomie, wellness i zábavy.

Další důležité informace, které by se vám mohly hodit při plánování letní dovolené, víkendového pobytu nebo výletu do Harrachově najdete na webech www.skiareal.comwww.harrachov – info.czwww.harrachov.czwww.harrachovcard.cz.

Jak se k nám dostanete?

Autem po silnici I/10 z Prahy přes Mladou Boleslav, Turnov a Tanvald. Od Hradce Králové na Jičín, Horka u St. Paky, Jilemnici a dále po silnici I/14 do Harrachova. Od Liberce po silnici I/14 do Harrachova. Vlakem do stanice Harrachov, odkud je v letní i zimní sezoně autobusový spoj do Harrachova. Autobusem je pravidelné linkové spojení z Prahy, Brna a Liberce.

Sportovní areál Harrachov a.s.

adresa: Harrachov 225, Harrachov, 51246
telefon: +420 481 529 353
email: [email protected]

www.skiareal.com

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA