REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Resort Panství Bechyně

Panství Bechyně

Zámek 1, 391 65 Bechyně, Česko, Zobrazit na mapě

Hlavní dominantou Panství Bechyně je bezesporu zámek Bechyně. Ten stojí na skalním výběžku nad soutokem říčky Smutné a řeky Lužnice a jeho základy sahají až do 9. století. O dnešní podobu zámku se zasloužil asi nejznámější majitel bechyňského panství, Petr Vok z Rožmberka. Tento slavný šlechtic zde vybudoval honosné renesanční sídlo a uspořádal zde i svou vlastní svatbu v roce 1580 s Kateřinou z Ludanic. Svatební sál Petra Voka je dodnes hojně využíván pro svatební obřady či hostiny.

Velmi zajímavým místem bechyňského zámku je také galerie dětských portrétů, která je největší sbírkou svého druhu v Evropě nebo zrekonstruovaná zámecká jízdárna, která je největším konferenčním sálem v Jižních Čechách.

Areál bechyňského zámku je v letních měsících veřejně přístupný a návštěvníci mohou v rámci komentované prohlídky navštívit zámek i uvnitř. V bývalé zámecké sýpce v zámeckém parku je otevřené Muzeum Vladimíra Preclíka.

Součástí resortu Panství Bechyně je i hotel Panská na bechyňském náměstí či nedaleké golfové hřiště s Penzionem Černická obora. V těsné blízkosti hřiště je také bývalý lovecký zámeček, který je vzhledem k lokalitě velice oblíbeným místem pro svatby a soukromé akce.

Většinu prostor, které patří do resortu Panství Bechyně je dnes možné využít pro kulturní a společenské akce různých velikostí. V letních měsících zde také probíhají různé historicko-kulturní události.

www.panstvi-bechyne.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA