Do Rakouska jedině s odpovědností

Komu by se nechtělo utéct na zasněžené vrcholky Alp? Většina lyžařských středisek je v Rakousku v provozu, nicméně aktuálně jen pro místní. Lyžovat tam ale můžete i v dubnu. Tak se pojďme těšit spolu! Při plánování cesty nezapomeňme na dobré cestovní pojištění do Rakouska, které je základ každé dovolené.

Pokud také patříte mezi ty, kteří mají nařízený homeoffice a do toho vám doma běhají a povykují děti, které už by do té školy nejspíš chtěly i dobrovolně, asi vás často napadá, že byste nejraději odjeli autem do Rakouska na dovolenou. Právě Rakousko je pro tyhle myšlenky ideální příležitostí. Sněhu je aktuálně dostatek a krásně upravené sjezdovky už se určitě nemohou dočkat přívalu lyžařů. Lyžařská střediska jsou sice otevřená, ale fungují jen pro místní. Nehledě na to, že hotely a restaurace jsou uzavřené. Tenhle stav bohužel údajně potrvá až do konce února, což ale znamená, že máme alespoň dostatek času vybrat tu správnou dovolenou a hlavně i správné pojištění.

Situace se sice mění každý den, nicméně podle posledních zpráv by se Rakousko mohlo na konci ledna otevřít hlavně lyžařským turistům. Spíše to však vypadá na jednodenní záležitost, protože hotely i restaurace zůstanou nadále uzavřené.

Na lyže i na jaře!

Dobrou zprávou však je, že zima letos vypadá nadějně a příval sněhu by mohl vydržet až do jara. A právě jarní lyžování v Rakousku není žádnou novinkou. Do té doby můžeme doufat, že bude situace pro nás lyžaře alespoň trochu příznivější. 

Jak bylo řečeno alespoň máme čas si cestu pořádně naplánovat. Kromě vhodné destinace nesmíme zapomenout i na cestovní pojištění. V případě lyžařů se pak jedná hlavně o pojištění odpovědnosti. Na to se často v rámci cestovního pojištění zapomíná. Nikdy ale nevíte, kdy srazíte na sjezdovce nemotorného lyžaře nebo svou rychlou jízdou porazíte reklamní banner a zničíte jej. V takovýchto situacích se pojištění odpovědnosti určitě hodí.

Nebezpečí nehrozí jen na sjezdovce

Pojištění odpovědnosti však nevyužijete jen při sportování, ale cokoliv se může přihodit i jinde. Třeba v hotelu. Rozbijete sněhovou koulí okno, dítě hodí míčem do televize a rozbije obrazovku nebo třeba utrhne sprchovou hlavici. Nikdy nevíte, co se může stát a je lepší být na tyto události připraven. Dobrou zprávou je, že pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění se vztahuje i na další členy rodiny. Před výběrem konkrétní pojišťovny však důkladně nastudujte pojistné podmínky.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu