REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 6.12. a svátek má Mikuláš

Chrám chmele a piva v Žatci vás provede historií pěstování chmele

Chrám chmele a piva v Žatci

Chrám Chmele a Piva, náměstí Prokopa Velkého, Žatec, Česko, Zobrazit na mapě

Už jste navštívili město, kde je chmel a pivo doma? Žatec nabízí spoustu zážitků pro celou rodinu od zábavně-vzdělávacích aktivit až po skvělé pivo!

Budova Chrámu Chmele a Piva je bývalým skladem se sušárnou chmele. Dnes zde v rámci komentované prohlídky můžete projít labyrint, ve kterém budete bloudit mezi chmelovými žoky. Vaším cílem je najít poklad! Prohlídka pokračuje do erbovní síně Žatecké chmelařské oblasti – kraje Homolupulů, která je prezentována přibližně 300 obcemi. Erby jednotlivých obcí a celá expozice odkazují na bohatou historii a tradice našeho kraje spojeného po tisíciletí s pěstováním chmele.

Chmelový Maják. Foto: ©Chrám chmele a piva v Žatci
Chmelový Maják. Foto: ©Chrám chmele a piva v Žatci

Chmelový Maják je dominantou celého areálu chmelařských technických památek. Po schodišti lze vystoupat do koruny věže, odkud je unikátní pohled na Žatec a okolí. Ve střední části věže je umístěn výtah s 3D projekcí. Díky této technologii můžete shlédnout ojedinělou animaci a proletět se nad Žatcem nebo procestovat vesmír.

Chmelový orloj. Foto: ©Chrám chmele a piva v Žatci
Chmelový orloj. Foto: ©Chrám chmele a piva v Žatci

Chmelový orloj je světovým unikátem. Portál orloje představuje alegorii života, typickou pro Žateckou chmelařskou oblast. Každou celou hodinu originální mechanismus orloje uvede do pohybu neobvyklé představení s odbíjením hodin.

Galerie Sladovna - výstava Sladovnictví. Foto: ©Chrám chmele a piva v Žatci
Galerie Sladovna – výstava Sladovnictví. Foto: ©Chrám chmele a piva v Žatci

Galerie Sladovna
V Masarykově ulici v Žatci se nachází unikátní renesanční budova, jejíž význam díky citlivé rekonstrukci přesahuje hranice tohoto regionu.

Galerie Sladovna nabízí v přízemí stálou expozici Sladovnictví s archeologickými nálezy. V prvním patře na Vás čeká interaktivní výstava „Historie NeObyčejné tužky“ nebo unikátní výstavní galerie, ve které pravidelně pořádáme výstavy od různých umělců. Další část patra prezentuje výstava „Žatec ve filmu“ s krátkými ukázkami českých a zahraničních filmů natočených v Žatci.

Klášterní zahrada. Foto: ©Chrám chmele a piva v Žatci
Klášterní zahrada. Foto: ©Chrám chmele a piva v Žatci

Klášterní zahrada je místem odpočinku a relaxace. Ve vrchní části zahrady najdete historickou tyčovou chmelnici, bylinkovou zahrádku, vinici, dětský koutek a fontánu. Spodní části dominují kašna Chmelových rytířů, busta Jana ze Žatce, květinové záhony a zeleň. Na své si přijdou i ti nejmenší díky několika pávům, kozám a ptačí voliéře.

Výhled z Majáku - historické komíny. Foto: ©Chrám chmele a piva v Žatci
Výhled z Majáku – historické komíny. Foto: ©Chrám chmele a piva v Žatci

Facebook: Chrám Chmele a Piva
Instagram: @chramchmeleapiva

Kalendář akcí pro toto místo

Chrám chmele a piva v Žatci
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA