Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1830

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1832
Centrum Romů a Sintů v Praze » Tipy na výlet
REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 7.6. a svátek má Iveta

Centrum Romů a Sintů v Praze

Centrum Romů a Sintů v Praze

Rybná 682/14, Staré Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko, Zobrazit na mapě

Centrum Romů a Sintů v Praze (CRSP) je specializovanou pobočkou brněnského Muzea romské kultury. V současné chvíli nemá zpřístupněno své sídlo (vilu ve Velvarské ulici čeká plánovaná rekonstrukce), avšak od roku 2021 nabízí spektrum akcí pro veřejnost, vzdělávací programy pro školy a zaměřuje se i na výstavní činnost.

Centrum Romů a Sintů v Praze navazuje na více než 30leté výsledky činnosti Muzea romské kultury v Brně jak v oblasti vědy a výzkumu romských dějin, tak na poli živé kultury. CRSP se věnuje také aktuálním společenským tématům, např. reflexi současného postavení Romů a Sintů a vývoje vztahů romské a majoritní společnosti.

Aktuální výstavu CRSP s názvem Otevřená cesta / The Road is Open / Phundrado Drom naleznete v Národopisném muzea Národního muzea. Jedná se o kurátorský výběr ze sbírek výtvarného umění Muzea romské kultury. 

www.rommuz.cz
www.facebook.com/muzeum.romske.kultury

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA