REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Apartmány U Aloise: v srdci Dolní Moravy

Apartmány U Aloise

Velká Morava 38, 561 69 Dolní Morava, Česko, Zobrazit na mapě

V březnu roku 2022 jsem poprvé navštívil dům, který patří mezi pamětihodnosti Dolní Moravy. Vilu, nacházející se v klidné části obce u empírového kostela sv. Aloise, které se říká Velká Morava. Místo, které má svůj silný charakter, svoji jedinečnou identitu, neopakovatelnou atmosféru a kouzlo.

Kdysi tu bývala škola a školka, a tak místní budovu, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí, dodnes nazývají starou školou. Běžně je to dnes milé označení pro poctivost a dobré vychování. Navíc mi právě ve zdejších končinách osud do cesty přivedl vzácné přátele, kteří spolu se mnou s neskutečným nasazením, pracovitostí a láskou začali o dům pečovat.

Během jednoho měsíce jsme se snažili zútulnit pro vás čtyři prostorné apartmány s veškerým potřebným zázemím. Školu vám připomenou jejich názvy, které zdědily na památku po původních ročnících.

Ve svých 74 letech jsem objevil další krásný a inspirativní kout naší vlasti. Šest kilometrů od nás pod vrcholem Králického Sněžníku pramení řeka Morava. Ta dala obci, nacházející se na rozhraní Orlických hor a Jeseníků, jméno. Její tok tvořil pár metrů od nás historickou zemskou hranici mezi Čechami a Moravou. Část malebné Dolní Moravy spadá do Národní přírodní rezervace Králický Sněžník.

Říká se, že dům bez lidí je jako zvon bez srdce. A že žádný dům není tak malý, aby nepojal mnoho přátel. Tak přijeďte odpočívat, užívat zážitků a objevovat spolu s námi.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA