Do Rakouska jedině s odpovědností

Komu by se nechtělo utéct na zasněžené vrcholky Alp? Většina lyžařských středisek je v Rakousku v provozu, nicméně aktuálně jen pro místní. Lyžovat tam ale můžete i v dubnu. Tak se pojďme těšit spolu! Při plánování cesty nezapomeňme na dobré cestovní pojištění do Rakouska, které je základ každé dovolené.

Pokud také patříte mezi ty, kteří mají nařízený homeoffice a do toho vám doma běhají a povykují děti, které už by do té školy nejspíš chtěly i dobrovolně, asi vás často napadá, že byste nejraději odjeli autem do Rakouska na dovolenou. Právě Rakousko je pro tyhle myšlenky ideální příležitostí. Sněhu je aktuálně dostatek a krásně upravené sjezdovky už se určitě nemohou dočkat přívalu lyžařů. Lyžařská střediska jsou sice otevřená, ale fungují jen pro místní. Nehledě na to, že hotely a restaurace jsou uzavřené. Tenhle stav bohužel údajně potrvá až do konce února, což ale znamená, že máme alespoň dostatek času vybrat tu správnou dovolenou a hlavně i správné pojištění.

Situace se sice mění každý den, nicméně podle posledních zpráv by se Rakousko mohlo na konci ledna otevřít hlavně lyžařským turistům. Spíše to však vypadá na jednodenní záležitost, protože hotely i restaurace zůstanou nadále uzavřené.

Na lyže i na jaře!

Dobrou zprávou však je, že zima letos vypadá nadějně a příval sněhu by mohl vydržet až do jara. A právě jarní lyžování v Rakousku není žádnou novinkou. Do té doby můžeme doufat, že bude situace pro nás lyžaře alespoň trochu příznivější. 

Jak bylo řečeno alespoň máme čas si cestu pořádně naplánovat. Kromě vhodné destinace nesmíme zapomenout i na cestovní pojištění. V případě lyžařů se pak jedná hlavně o pojištění odpovědnosti. Na to se často v rámci cestovního pojištění zapomíná. Nikdy ale nevíte, kdy srazíte na sjezdovce nemotorného lyžaře nebo svou rychlou jízdou porazíte reklamní banner a zničíte jej. V takovýchto situacích se pojištění odpovědnosti určitě hodí.

Nebezpečí nehrozí jen na sjezdovce

Pojištění odpovědnosti však nevyužijete jen při sportování, ale cokoliv se může přihodit i jinde. Třeba v hotelu. Rozbijete sněhovou koulí okno, dítě hodí míčem do televize a rozbije obrazovku nebo třeba utrhne sprchovou hlavici. Nikdy nevíte, co se může stát a je lepší být na tyto události připraven. Dobrou zprávou je, že pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění se vztahuje i na další členy rodiny. Před výběrem konkrétní pojišťovny však důkladně nastudujte pojistné podmínky.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Mohlo by se vám také líbit

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 13.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Maledivy, Seychely nebo Mauricius. Jaký ostrov si vyberete vy?

Icon 19.04.2021

Exotické dovolené jsou stále více v kurzu. Není se čemu divit. Každý z nás si ch...

Celý článek

Vsetín

Icon 07.03.2021

Město Vsetín leží na úpatí Beskyd a Javorníků v údolí řeky Vsetínské Bečvy, která jej...

Celý článek

3 tipy na výlet v Karlovarském kraji

Icon 25.04.2021

Karlovarský kraj je plný nádherných zámků, které vás potěší nádhernou architekturou. Na úz...

Celý článek

První oficiální dálkový přechod země

Icon 02.02.2021

Za Cestou Českem stojí Martin Úbl ve spolupráci s Klubem českých turistů. Právě tento zkuš...

Celý článek

Prohlídky Prahy formou hry v mobilní aplikaci

Icon 22.05.2021

Co to je prohlídka s kvizem? Průlomový formát prohlídek s kvízem Jedná se o jedinečný...

Celý článek