Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 31.03.2020

Zaznamenejte své cesty do stírací mapyAdresa:  Česká Republika

Web:  odkaz
Lokalita:  Praha

Téma mapy je v současné době velmi populární a široce se používá při dekoraci různých typů interiérů. Vzhledem ke své univerzálnosti se vyskytuje nejen v klasické papírové verzi, ale také v mnoha zajímavých, méně tradičních variantách, například má podobu stírací mapy. Mapa světa na zdi je skutečným hitem pro milovníka cestování.

Přestože mapy se stíracím povrchem se staly populárními, ne všichni je znají. Jak název napovídá, stírací mapa je mapa, která umožňuje, aby byly určité části odškrábány, v podstatě stejně jako je tomu u stíracích losů, ale stírací mapy jsou pro oko přitažlivější. Mohou být zobrazeny mnoha různými způsoby.

Stírací mapa je zajímavé řešení

Scratch Map neboli stírací mapa světa byla vytvořena pro skutečné milovníky cestování a velmi rychle si získala popularitu. Je pokryta speciálním filmem jednotné barvy, který vám umožní označit místa navštívená na světě jejich seškrábáním. Země jsou označeny různými barvami, díky nimž po poškrábání fólie vyniknou od ostatních. Zatímco tradiční papírová mapa světa je plná špendlíků, poškrábání zajišťuje estetický vzhled tohoto prvku. Mapa ve formě stíracího losu je nejen efektivní, ale především dává majiteli velké uspokojení z objevování nových míst po každé cestě. Je to ideální nástěnná dekorace do obývacího pokoje nebo ložnice.

Stírací mapa světa je jedinečná a velmi barevná, osobní mapa pro každého milovníka nejen prázdninových cest. Je to pohodlný a velmi pěkný způsob označování míst, kde jste byli, a oživování krásných vzpomínek na dovolenou. Výsledkem bude krásná a pestrá historie vašich cest, která ozdobí moderní interiér. Tuto mapu lze použít jako dárek, vzdělávací nástroj a může dokonce přidat domovu nějaký charakter. Je ideálním dárkem pro milovanou osobu a nemusejí být ani ostříleným cestovatelem, aby mohla plně využít výhod, které nabízí.

Stírací mapy jsou stále oblíbenější

Mapy jsou nedílnou součástí naší historie po stovky let a dnes zůstávají stejně populární jako kdykoli předtím. Jistě, v dnešní době jsou k dispozici pokročilejší iterace skromné mapy, jako jsou Mapy Google, ale ne vždy poskytují to, co dnešní cestovatel hledá. Při návštěvě nových destinací může docházet k plánování a mnoho z nich bude chtít zajistit, aby měli jedinečný způsob, jak dokumentovat své cesty tak, aby je všichni mohli snadno vidět.

To lze samozřejmě provést pomocí konvenční mapy, ale při použití tohoto přístupu mohou existovat určitá omezení. Například místa, která navštěvujeme, by mohla být vzhledem k počtu indikátorů umístěných na mapě nerozpoznatelná. Jaké je řešení? Naštěstí odpověď na tento problém přichází ve formě stírací mapy, která nejenže splňuje požadavky cestovatelů, ale může být použita i několika dalšími způsoby.

Ačkoli stírací mapu lze použít několika různými způsoby, neznamená to, že cestující jsou omezeni pouze na její stíraní. Na trhu jsou k dostání nejen velké stírací mapy na zeď, ale pořídit lze i menší alternativy, které si vložíte do svého cestovatelského deníku. Jakmile přijedete z cest domů, jednoduše si navštívená místa vyznačíte na velké mapě na zdi pro lepší přehlednost.
nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Národní kulturní památka Vyšehrad

Národní kulturní památka Vyšehrad

Vyšehrad je oblíbeným místem procházek nabízejících úchvatné výhledy na Prahu a řadu významných památek.
zobrazit detailHodnotilo 1 uživatelů. Průměrné hodnocení 1/10

Zaznamenejte své cesty do stírací mapy

Zaznamenejte své cesty do stírací mapy
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Muzeum fantastických iluzí

Muzeum fantastických iluzí

Nejzábavnější muzeum v Praze!
zobrazit detailHodnotilo 4 uživatelů. Průměrné hodnocení 2.5/10

Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

V tramvajové vozovně v Praze- Střešovicích se od roku 1993 nachází muzeum městské hromadné dopravy, které sčítá sbírku více než 50 vozidel, převážně tramvají.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Neviditelná výstava Praha

Neviditelná výstava Praha

eviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.
zobrazit detailHodnotilo 166 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se