Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Kateřina Černá
vloženo: 24.04.2012

Výstava Afrika - Legendy i mystériaAdresa:  Zámek Napajedla s.r.o. Zámecká 265 763 61 Napajedla
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 338

Web:  odkaz
Lokalita:  Zlínsko

Zámek

Výstava Afrika

Výstava AFRIKA představuje nejzajímavější místa černého kontinentu od horké pouště po mohutné ledovce.
Ukazuje pestrý kontinent od sahelu severní Afriky po Stolovou horu na jihu, od kořením provoněných ostrovů Zanzibar, Pemba, Mauritius, Reunion a Madagaskar na východě až po senegalský Dakar v západní Africe. Zažijte ponory v korálových vodách mezi delfíny a zároveň vystupte na nejvyšší africká horstva. Potkejte oryxy ve vyprahlé poušti, o „kousek dál“ naopak tučňáky a tuleně v ledových vodách chladného jihu.

Motto: Půjdu kamkoli, pokud je to kupředu - David Livingstone

Expozice začíná zasvěcením do tajů Afriky, poodhalí nejzajímavější zvyky, tradice a rituály.
SÍŇ SLÁVY vzdává hold slavným osobnostem. První objevitelé zažili epochu, kdy o tajemném srdci Afriky kolovaly jen pověry a fámy. Vše zahájil věhlasný cestovatel David Livingstone. Následovali jej čeští velikáni -  EMIL HOLUB, JIŘÍ HANZELKA - MIROSLAV ZIKMUND, MILOSLAV STINGL, JOSEF VÁGNER, STANISLAV ŠKULINA… Nejzajímavější osobnosti a nosné okamžiky historie jsou v expozici důstojně prezentovány.
Novou epochu zahájila expedice ŽIVÁ AFRIKA se speciálem TATRA 815.
Odstartovala i africké aktivity Rudolfa Švaříčka a následně CK LIVINGSTONE – tvůrce celé výstavy.

Atraktivní expozice prochází všemi vegetačními pásy!
Navštivte celou Afriku na jednom místě!

V působivých prostorách projdete vyprahlou poušť plnou písku.
Navazuje legendární sahel  s robusními „hliněnými stavbami“ evokujícími kultury Dogonů.
Nedozírná africká buš je plná zvířat. Potkáte žirafy, zebry, antilopy, nejmenší gazely, dikdiky, pakoně, buvoly, dokonce i hrocha! Pozor na mrchožrouta marabu s vytahaným lalokem. Některé zaskočí obří nosorožec, jiné překvapí lev, hyena, levhart nebo na kořist číhající gepard. Nemusíte se však bát, všechna zvířata jsou bezpečně vycpaná. Dokonce i slavnou gabunskou zmiji prezentuje krásná kůže…
Poprvé v životě se dotknete slona, nosorožce i hrocha – opět zcela bezpečně. Osaháte si rozdíly ve stavbě jejich kůže. Nejen pro děti je dotyk kůže obávaného nosorožce velkou atrakcí.
Následuje náhorní planina s etiopskou vesničkou tvořenou hliněnými domky – tukuly.
Lze vejít dovnitř, usadit se na lavice ke sledování poučných projekcí. V jiné chýši je autentická výbava domorodců. Na výjimečné předměty si můžete opět sáhnout. Kolem chýší sledujete působivé rituály iniciace, zasvěcení, obřízky, přeskakování řady krav i skarifikace. Některé obřady jsou krvavé, jde přece o ryzí kultury žijící syrovým životem. Nekonečná savana je plná obrovských stád s migrujícími zvířaty. Dalším unikátem je procházka tropickým pralesem s exotickou florou a orchidejemi… Poznáte oblasti s největší koncentrací etnických skupin, vyhlášené národní parky s neopakovatelným safari. Narazíte i na krále zvířat. Uvidíte lvy požírající slona!

Osu expozice tvoří velkoformátové fotografie a netradiční stavby. Vděčné zážitkové instalace provází desítky velkoplošných snímků, stovky cenných sbírkových předmětů - rituální masky, domorodá bižuterie, tradiční oděvy, amulety, fetiše, relikvie a voodoo… Sakrální a votivní skvosty i předměty denní potřeby. Bonusem je autentická keramika stará tisíce let...
Setkáte se s pravou výbavou slavného Emila Holuba včetně legendární přilby i kolekcí fosilií a mořských exponátů.

Zvířata a kůže zajistila ZOO Dvůr Králové nad Labem, ředitelka safari Dana Holečková je autorka vydařeného návratu nosorožců do africké přírody. Více dalších zajímavostí se  dozvíte   přímo v expozici.

Výstavu pořádá  CK LIVINGSTONE. Hlavní autor Rudolf Švaříček podnikl první velkou cestu „na jih“  roku 1994 s expedicí ŽIVÁ AFRIKA. Černý kontinent se následně přetavil v nejoblíbenější kontinent. Roku 1995 založili s Jitkou Popelkovou CK LIVINGSTONE, do Afriky  úspěšně zorganizovaly stovky exotických akcí a expedic. Expozice odhalí skvělé  fotografy - Roman Filipský, Radek Klimeš, Petr Hejtmánek, Dana Kyndrová, Zdeněk Hrubý a další zajímavé průvodce z „dílny“ Livingstone.

Hlavní myšlenkou výstavy je přiblížit krásy Afriky,  etnickou pestrost a rozmanitost fauny opravdu VŠEM! Koncepce výstavy myslí na všechny věkové skupiny, je vhodná pro dospělé i pro děti. Návštěvník zde na chvíli vystoupí z obvyklých problémů, spěchu a stresu.

Užije si atmosféru barevné Afriky i vy. Ano, i Vy!

Umístění výstavy:

Zámek Napajedla

Otevírací doba:

Duben: so-ne 10.00 -18.00
Květen – září: po-ne 10.00 -18.00

Pořadatel výstavy:

Cestovní kancelář Livingstone
www.livingstone.cz

Další informace:

www.vystavaafrika.cz

Výstavy pořádané CK LIVINGSTONE:

Šangri-la
Tamtamy času

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Návštěvnické centrum Vizovice – exkurze s chutí a vůní slivovice

Návštěvnické centrum Vizovice – exkurze s chutí a vůní slivovice

Smyslem exkurzní trasy je seznámení veřejnosti s hlavními principy výroby, historií a tradicí firmy RUDOLF JELÍNEK a.s., jako významného českého výrobce a exportéra v oblasti výro...
zobrazit detailHodnotilo 159 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

29. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku je u konce

29. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku je u konce

V minulých dnech se Vsetín stal centrem 29. Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku. Jeho organizace se ujalo město Vsetín ve spolupráci s KČT Valašsko-Chřiby a odborem turistiky TJ...
zobrazit detailHodnotilo 13 uživatelů. Průměrné hodnocení 2.9/10

Revika - rekreační areál a penzion Vizovice

Revika - rekreační areál a penzion Vizovice

Rekreační středisko a penzion poskytuje ubytování, rekreační pobyty, školy v přírodě, sportovní soustředění, letní tábory.
zobrazit detailHodnotilo 88 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Restaurace a penzion U Větrného mlýna

Restaurace a penzion U Větrného mlýna

Ubytování a restaurace v příjemném prostředí Horňácka.
zobrazit detailHodnotilo 137 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Zámek Vizovice

Zámek Vizovice

Zámek ve Vizovicích nechal v polovině 18. století vystavět na místě bývalého cisterciáckého kláštera olomoucký kanovník a pozdější biskup královéhradecký Heřman Hannibal z ...
zobrazit detailHodnotilo 340 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Reklama

Přihlašte se