Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 20.09.2013

Turistika už není, co bývala – zlepšuje se!Adresa:  Jižní Morava, Trenčianský kraj
Hodnocení: 5.6 / 10 hlasů: 236

Web:  odkaz
Lokalita:  Moravský kras a okolí

PR Článek Jestliže se chystáte na výlet po jižní Moravě či Trenčianském kraji (Slovensko), mapu či průvodce nechte klidně doma. Stačí, když s sebou budete mít chytrý telefon s fotoaparátem. Díky tomu se můžete dozvědět něco o krajině, památkách a kultuře. Klasické informační tabule jsou totiž na většině míst doplněny kartičkou s QR kódem (černobílý rastrovaný čtverec), který stačí vyfotit pomocí QR čtečky ve Vašem telefonu a zobrazí se Vám vždy aktuální informace o dané lokalitě.  A tak se dozvíte vše potřebné i bez průvodce a zároveň Vám neunikne žádná informace o památkách, kultuře, přírodě či sportovních aktivitách.

Virtuálního průvodce spustíte i bez internetu a s nulovým signálem!


Pokud nemáte internet v mobilu, stačí si aplikaci stáhnout předem a údaje si zobrazit na konkrétním místě (v offline režimu). Vlastníci chytrých telefonů ji mohou stáhnout přes Google Play či App Store pod názvem PutovanisMobilem. Odkazy na stažení aplikace také najdete na adrese www.putovanismobilem.cz. Jakmile stáhnete aplikaci, tak máte všechny údaje ve svém mobilu a již není potřeba být připojen k internetu. Až tedy narazíte na tabuli s QR kódem, stačí ho vyfotit pomocí QR čtečky v aplikaci a na displeji telefonu se Vám zobrazí informace o dané lokalitě. A to není vše. Zejména u kulturních památek jsou k dispozici podrobnosti jako otevírací doba, cena vstupenky do areálu, telefonní číslo a adresa. Aplikace obsahuje také mapu, na které zobrazí Vaši aktuální pozici, takže si snadno zjistíte další zajímavost ve Vašem okolí.  Pokud Váš telefon podporuje GPS navigaci, tak Vás aplikace navede až k danému místu.  Získané informace si pak můžete odnést s sebou a v klidu si je přečíst na nějaké zastávce či odpočívadle během Vaší cesty.

 

Podrobné informace o turistických trasách a umístění QR kódů naleznete také na internetových stránkách www.putovanismobilem.cz. Celý projekt realizovala Krajská hospodářská komora Jihomoravského kraje za pomocí financování z Evropských fondů.

Turistika se tak neustále zlepšuje a otevírá dveře nové generaci, která se nechce vzdát moderních technologií. Až tedy na svých cestách zahlédnete děti či mládež, pohrávající si se svými telefony, je docela možné, že hledají něco o historii nebo krajině. Otestujte si i Vy výhody tohoto značení.


nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Město Olešnice na Moravě

Město Olešnice na Moravě

V městečku Olešnici se nachází několik míst, za kterými se stojí vypravit na vycházku. Jsou to většinou místa spojená určitými historickými etapami v dějinách Olešnice. Lidé ...
zobrazit detailHodnotilo 4 uživatelů. Průměrné hodnocení 4/10

Roztančené léto plné animací v Aqualandu Moravia

Roztančené léto plné animací v Aqualandu Moravia

Roztančené léto v Aqualandu Moravia odstartovalo už 15.6. slavnostním openingem, kdy byl pro návštěvníky poprvé otevřen celý areál.
zobrazit detailHodnotilo 14 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.9/10

Aqualand Moravia – Svět vodní zábavy pro děti i dospělé!

Aqualand Moravia – Svět vodní zábavy pro děti i dospělé!

Jihomoravský Aqualand Moravia startuje v sobotu 15. června letní sezónu. Otevírá tak venkovní areál, který je svou rozlohou větší než pražské Václavské náměst
zobrazit detailHodnotilo 14 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.6/10

Sloupsko - šošůvská jeskyně

Sloupsko - šošůvská jeskyně

Rozsáhlý komplex domů, chodeb a podzemních propastí vytvořený ve dvou patrech, ležící na severním okraji Moravského krasu u městečka Sloup. Jeskyně je významným nalezištěm kost...
zobrazit detailHodnotilo 1750 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.7/10

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně leží v severní části Moravského krasu v kaňonu Pustého žlebu, v národní přírodní rezervaci Vývěry Punkvy v chráněné krajinné oblasti Moravský kras.
zobrazit detailHodnotilo 2226 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se