Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
Medvěd hnědý. Vojta?
Medvěd hnědý. Vojta?
Medvědí bratři
Medvědí bratři
Zápas
Zápas
...pokračují na kmenu
...pokračují na kmenu
Osvěžení v bazénu
Osvěžení v bazénu
autor: Petr Pavlík
vloženo: 12.09.2006

Medvědárium - medvědí bratřiAdresa:  Městská hora, Beroun
Město:  Beroun
Nadmořská výška:  334 m.n.m.
Hodnocení: 5.3 / 10 hlasů: 2765
Souřadnice GPS:  N: 49,963123, E:14,066220 Lokalita:  Střední Čechy - západ

Bezbariérový přístup Přírodní park Zoo / obory / stanice

Méďové ze stejnojmenného večerníčku Václava Chaloupka od dob natáčení notně vyrostli a i jejich rozpustilé hraní se proměnilo spíše v přehlídku síly. Ostatně už to nejsou žádná medvíďata, narodili se v lednu roku 2000. Svoji slávu si nyní užívají kousek od centra Berouna, na zdejší Městské hoře, kde mají vybudováno volně přístupné medvědárium.

Medvědí bratři, vlastními jmény Vojta, Jakub a Matěj, jsou z rodu medvědů hnědých. Jejich rodiče, Vok a Kateřina, jsou z Českého Krumlova. Obecnou charakteristikou druhu je dospívání ve 2-3 letech, velmi silné drápy a zuby. Patří mezi velmi dobré chodce, dobře plavou i šplhají. Ostatně šplh i vodu si mohou medvědi užít i ve zdejším medvědárium. Mají zde k dispozici množství dostatečně dimenzovaných kmenů i bazén.

Pokud se vybavíte trpělivostí a nebude-li nikdo rušit jejich klid, medvědi se vám bohatě odmění. Kromě jejich přirozeného chování můžete spatřit vzájemné zápasy, koupání, hraní si s různými předměty i hledání potravy. Musíte však počítat s tím, že rádi odpočívají, a tak spatřit je v aktivní hře určitě není záležitostí několika minut. Volný čas mohou děti strávit na zdejším hřišti, případně můžete vystoupat na blízkou rozhlednu.

Při mé návštěvě jsem měl to štěstí a viděl nejenom vzájemné hry, ale také koupání i šplhání po zdejších kmenech. Nicméně jeden z medvědů zřejmě spal, proto jsou i na fotkách pouze dva. Těžko říct, kdo z nich to byl, tak dobře je od sebe nerozliším.

Medvědárium

Výběh o rozloze 25 arů je oplocen drátěným pletivem se zapuštěnou ocelovou sítí, takže medvědi by se neměli skrz něj ani podhrabat. Chrání ho elektrický ohradník s 9 tisíci volty, přičemž ve vzdálenosti 1,2 metru od plotu je ještě jeden, s šesti tisíci volty. Útěk medvědů je tedy nepravděpodobný.

Dopravní dostupnost

Město se snaží ulehčit okolí Městské hory, a tak místní značení „medvědárium“ vás nabádá k zaparkování na placeném parkovišti v centru. Takové řešení je zřejmě nejjednodušší. Variantou je horu objet a zaparkovat v některé z okolních ulic. Pokud jedete směrem od Prahy, tak po projetí centrem odbočte vpravo a držte kurz Městské hory charakterizované zdejší rozhlednou. Nicméně řada ulic má o víkendu zákaz stání, což městská policie nekompromisně kontroluje.

Medvědárium je volně přístupné. V principu ho tedy můžete navštívit kdykoliv.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně nese jméno Antonína Sládečka, jednoho ze svých zakladatelů. 28. března 2008 byla slavnostně otevřena nová budova muzea v Huťské ulici v Kla...
zobrazit detailHodnotilo 1581 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.2/10

Muzeum umění a designu Benešov

Muzeum umění a designu Benešov

Výstavní instituce představuje široké spektrum současného umění, jejímž cílem je ukázat lidem, že umění může chápat opravdu každý.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Městské muzeum Sedlčany

Městské muzeum Sedlčany

expozice – výstavní síň – projekce – kavárna – Wi-Fi
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně jsou nejdelším a určitě jedním z nejznámějších jeskynních systémů v Čechách. Nejen pro tato svá „nej“ stojí za vidění. Specialitou Koněpruských jesky...
zobrazit detailHodnotilo 2127 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.3/10

Regionální muzeum Mělník

Regionální muzeum Mělník

Muzeum Mělník Regionální muzeum Mělník sídlí od listopadu 1999 v objektu bývalého kapucínského kláštera.
zobrazit detailHodnotilo 1964 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.9/10

Reklama

Okolí 30 km

Doporučujeme

Přihlašte se