Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Kateřina Černá
vloženo: 30.06.2015

Slovensko - Sleva na KežmarokAdresa:  Slovensko- Kežmarok
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 374

Web:  odkaz
Lokalita:  Slovensko

Hrad Lázně Přírodní zajímavost Sportovní vyžití

Sleva na Kežmarok

Východně od Vysokých Tater leží Kežmarok. Je to město plné historických památek v čele s Kežmarským hradem z 15. století. Kromě historie čeká návštěvníky v Kežmaroku hlavně klid a pohoda v termálních pramenech.

Historie

Samotné město bylo osídleno již ve 12. století. Jeho počátky jsou dodnes velmi záhadné. Historici se nemohou shodnou ani na významu městského znaku. Podle některých vychází ze znaku uherského, podle jiných symbolizuje původní česko-německé osady, ze kterých město vzniklo.

Místní vám ale poví, že starý Kežmarok byl na Starém trhu. Tato ulice je stará přes 700 let a původně byla skutečně jádrem města.

Památky

Dnes Kežmarok obývá zhruba 17 tisíc obyvatel a historické centrum je již 70 let památkovou rezervací. Kromě historického hradu stojí v tomto poklidném historickém městečku také několik nádherných kostelů.

Především si nenechte ujít starý dřevěný evangelický kostel starý dobrých tři sta let. Od roku 2008 patří na seznam památek UNESCO. Stejně impozantní je ale i novější evangelický kostel z druhé poloviny 19. století.

Koupání

Velkým turistickým lákadlem je také termální koupaliště Vrbov. V deseti bazénech je voda s teplotou až 38 stupňů celsia. Výhodou termálních koupališť je to, že jsou otevřená po celý rok, zima nezima.

Kromě památek si tak užijete v Kežmaroku také blahodárné účinky termální minerální vody na pohybové a nervové ústrojí. Voda je dobrá i pro dýchací a srdeční systém.

Vyplatí se

Jestli je pro vás východ Slovenska příliš vzdálený, nebojte se toho, že budou zdejší hotely a penziony příliš drahé. Tedy, samozřejmě, že zde najdete luxusní ubytování, jenomže za slušné ceny.

Když se rozhodnete vyrazit směr východ Slovenska do termálního historického Kežmaroku, začněte sledovat nabídky slevových portálů. Začaly se mezi nimi objevovat nabídky extrémně výhodné inzeráty nabízející ubytování kolem celých Tater. Sleva je většinou větší, než 50%.

S výhodami jako ubytování dětí zdarma a hromadné slevy dovolená v podhůří Tater dostává punc kvality služeb, na kterou jsme zvyklí spíše z alpských hotelů.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Čestná medaila zadarmo pre každého! Razba pripomenie 100. výročie M. R. Štefánika

Čestná medaila zadarmo pre každého! Razba pripomenie 100. výročie M. R. Štefánika

Nová pamätná medaila zadarmo oslavuje Milana Rastislava Štefánika ako renesančnú osobnosť slovenskej histórie.
zobrazit detailHodnotilo 55 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Slovensko - Sleva na Kežmarok

Východně od Vysokých Tater leží Kežmarok. Je to město plné historických památek v čele s Kežmarským hradem z 15. století.
zobrazit detailHodnotilo 374 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se