Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
Rozhledna Velký Kamýk
Rozhledna Velký Kamýk
Výhled
Výhled
Výhled
Výhled
Výhled - v dáli rozhledna
Výhled - v dáli rozhledna
Západ slunce
Západ slunce
autor: Petr Pavlík
vloženo: 17.01.2011

Rozhledna Velký KamýkAdresa:  Velké Nepodřice
Nadmořská výška:  515 m.n.m.
Hodnocení: 4.3 / 10 hlasů: 2276
Souřadnice GPS:  N: 49,313778, E:14,066288 Lokalita:  Jižní Čechy

Rozhledna

Rozhledna vybudovaná v roce 2002 zejména pro telekomunikační účely byla velmi dlouho nepřístupná a její okolí chránila bezpečnostní agentura. Nenajdete ji v turistických mapách, informační portál Písku o ni rovněž mlčí. Výhled je přitom subjektivně ještě o něco působivější než na Jarníku, ač ho ze západní strany zastiňuje les.

Věž vysoká 65 metrů sice nepatří mezi architektonické unikáty, nicméně od podobných staveb ji odlišuje čtveřice hyperbolických vzpěr, každé v pomyslném rohu stavby. K vyhlídkové plošině ve výšce 31 metrů subjektivně vede schodů jako do nebe, při výstupu jsme je však zapomněli spočítat. Vzhledem k tomu, že schody i vyhlídková plošina mají „roštové“ provedení, kdy po celou dobu vidíte až na zem, nedoporučujeme návštěvu osobám se strachem z výšek.

Na severu se rýsuje Křešický vrch s věží, severovýchodním směrem spatříte Koňský vrch s rozhlednou a jihovýchodně si můžete všimnout jaderné elektrárny Temelín, rozpoznatelné zejména stoupající párou z chladících věží. Západní stranu zakrývá les.

Vstup na rozhlednu je na vlastní nebezpečí, přičemž napravo u vchodu máte 18-ti bodový seznam s provozním řádem. Patrně nejdůležitější je omezení, že současně může vstoupit maximálně osm osob.

Dopravní dostupnost

Nejsnazší je vyjet z Písku po silnici č. 139 a na druhé odbočce za městem zahnout vpravo do Velkých Nepodřic. Po levé ruce budete mít kopec Velký Kamýk, kde se rozhledna nachází. Nesmíte však dát na subjektivní dojem její blízkosti a pokračovat dál až do obce Velké Nepodřice. Tam se opět držte „levé ruky“ a projeďte obec až téměř na konec. Orientačním bodem může být malý rybník. Dostanete se na úzkou cestu mezi domy, kterou vyjeďte nahoru. Na konci je pak prašná cesta, kde můžete nechat auto a pěšky se vydat k samotné rozhledně. Teoreticky by se to mělo dát vyjet až nahoru, nicméně lépe to vzít po svých.

Otevírací doba

Rozhledna je přístupná celoročně, pokud to počasí dovolí.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:
od:Jan Bartoš | 23.10.2006 14:18dobrý názor | 1909 hlasů

V roce 2004 jsem tam vylezl dírou v plotě. Výhledy skvělé, zejména na Písek, Písecké hory a Skočický hrad. Vrch s věží na severu se jmenuje - možná - Kosejřín a tamní věž je nepřístupná. Bohužel není vidět na všechny strany. Vřele doporučuji a popisuji - bohužel v již tři roky nevydaném - průvodci Písecka. Velkými Nepodřicemi prochází červená turistická značka z Písku přes pěkný rybník Stašov a další rybník Milavý do Blatné.

od:Martin Minařík | 06.04.2009 15:59dobrý názor | 1817 hlasů

Zdravím všechny příznivce rozhleden.Rad bych vás pozval na třetí ročník velikonočního výstupu na rozhlednu Velký Kamýk ve Velkých Nepodřicích u Písku. Opět se tento velikonoční výstup bude konat pod rozhlednou na louce za posledním domem směrem k rozhledně. Nebude chybět občerstvení,hudba a určitě dobrá zábava. Jediný co nemohu zaručit tak to je počasí, ale tato akce se bude konat za jakého koliv počasí. Tak se už moc těším a 12.4.2009 od 11:00 hodin vás všechny čekám.... . Další a podrobnější informace můžete žádat na mém e-mail bavorak.m@seznam.cz

od:Martin Minařík | 27.03.2011 12:58dobrý názor | 1953 hlasů

V.ROČNÍK VELIKONOČNÍHO VÝSTUPU NA VELKÝ KAMÝK VE VELKÝCH NEPODŘICÍCH Sbor dobrovolných hasičů Velké Nepořice za podpory Obecního úřadu Dobev a Osadního výboru Velké Nepodřice pořádá dne 24.dubna 2011 (velikonoční neděle) od 10:00 hodin V. Ročník velikonočního výstupu na rozhlednu Velký Kamýk ve Velkých Nepodřicích. Jako každoročně bude na louce pod rozhlednou hrát živá hudba, občerstvení za přijatelné ceny samozřejmostí, pečené prasátko nebo kozlík, bramboráčky a klobásy také za přijatelné ceny k zakoupení. Soutěže pro děti a snad i dospělé. Každý zúčastněný obdrdží zdarma pamětní kartičku z výstupu na rozhlednu Velký Kamýk. Možnost zakoupení turistické známky a otisk razítka rozhledny. Těšíme se na Vaší účast. Ukončení : cca v 17:00 hodin nebo dle počasí a počtu zúčastněných osob. Pokračování akce v klubovně SDH Velké Nepodřice na návsi ve Velkých Nepodřicích. Bližší informace na mail bavorak.m@seznam.cz nebo tel. 774 555 278 p.Minařík Martin

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Tábor –  husitské město s živou současností - místo vaší dovolené

Tábor – husitské město s živou současností - místo vaší dovolené

Křivolaké uličky obehnané mohutným opevněním, nádherně zdobené renesanční domy, majestátní radnice a pozůstatky hradu, nejstarší vodní nádrž ve střední Evropě Jordán, duch...
zobrazit detailHodnotilo 411 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.8/10

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jedno z nejstarších regionálních muzeí.
zobrazit detailHodnotilo 237 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Město Vyšší Brod

Město Vyšší Brod

Město vzniklo ze starší strážní osady na stezce do Horních Rakous při klášteře cisterciáků.
zobrazit detailHodnotilo 2458 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.9/10

Chýnovské jeskyně

Chýnovské jeskyně

Chýnovská jeskyně byla objevena roku 1863 při práci v lomu. Roku 1868 se po úpravách stala první turisticky zpřístupněnou jeskyní na území České republiky. Dodnes jsou zachována ...
zobrazit detailHodnotilo 2183 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.5/10

Vodní mlýn Hoslovice - Muzeum středního Pootaví Strakonice

Vodní mlýn Hoslovice - Muzeum středního Pootaví Strakonice

Unikátní areál vodního mlýna, který spravuje Muzeum středního Pootaví Strakonice, naleznete 17 km jihozápadně od Strakonic.
zobrazit detailHodnotilo 28 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se