Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:
Langova rozhledna
Langova rozhledna
Výhled
Výhled
Výhled
Výhled
Výhled
Výhled
autor: Petr Pavlík
vloženo: 11.08.2009

Onen Svět - Langova rozhlednaAdresa:  Lašovice - Onen Svět
Město:  Kovářov
Nadmořská výška:  620 m.n.m.
Hodnocení: 6 / 10 hlasů: 2132
Souřadnice GPS:  N: 49°33'33.1, E:14°14'19.33 Web:  odkaz
Lokalita:  Jižní Čechy

Místo s výhledem Rozhledna

Vyhledávaná Orlická přehrada dostala další argument pro návštěvu této oblasti. V blízkosti Lašovic vznikla velmi pěkná dřevěná rozhledna věnovaná obdivovateli zdejší krajiny, ing. Langovi. Díky velmi dobré dopravní dostupnosti, autem se dostanete prakticky až před vchod, potěší i pohodlnější obdivovatele krajiny.

Rozhledna měří 15 metrů, přičemž stoupáte-li na vrchol, můžete se zastavit na jednom ze čtyř vyhlídkových pater. Mezi jednotlivými stupni jsou poměrně příkré schody, nicméně měli by si s nimi poradit i starší návštěvníci.

Za pěkného počasí se vám naskytne pohled na panoráma Šumavy, Orlickou přehradu a nepřehlédnutelný zámek Orlík. Na severu pak rozpoznáte charakteristický vysílač Cukrák nedaleko Prahy. Máte-li opravdu velké štěstí, tak můžete spatřit vrcholky Alp. Jednomu z tvůrců Onoho světa se to podařilo až 22. srpna 2006 a díky tomu, že měl s sebou foťák, tento unikátní pohled dokázal zvěčnit.

Přímo ve vchodu rozhledny se nachází fotogalerie zachycující jednotlivé momenty stavby, která se díky nadšení a nezměrnému úsilí p. Kernera podařila vztyčit během několika málo měsíců. Do první sezóny vstoupila v roce 2001, na jaře 2006 pak získala současný černo-bílý nátěr, který ji opravdu sluší.

Kromě zajímavého vyprávění o stavbě rozhledny jsme se dozvěděli i užitečnou radu. Pokud z kopce uvidíte elektrárnu Temelín jasně, s ostrými rysy, je to předzvěst pěkného výhledu. Jako u všech rozhleden platí, že nejlepší výhledy jsou po ránu za větrného počasí.

Dopravní dostupnost

Nejsnazší je to autem do Lašovic, odkud vás už navedou ukazatelé přímo k samotné rozhledně a zdejší turistické chatě Onen svět. Mimochodem, pořádají tu velmi chutné zvěřinové hody.

Druhou možností je nechat auto přímo v Lašovicích, odkud je to z návsi necelý kilometr po červené/žluté turistické značce. Nicméně kvůli inteligenci zdejších zemědělců vznikl menší problém, neboť cestu zorali a vede přes pole, přičemž se musíte strefit do jednoho z mála průchodů – budete-li se dívat na Onen svět, tak se při chůzi směrujte mírně vlevo.

Otevírací doba

Červenec-srpen: út-ne 10-22

Ostatní měsíce: víkendy, případně po dohodě

Vstupné

základní: 20 Kč

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:
od:Honza | 31.08.2008 13:10dobrý názor | 1803 hlasů

Prosím, opravte konečně tu nesmyslnou polohu! Turistická chata Onen Svět a Langova rozhledna leží v Jižních Čechách! Pravdou je, že sice téměř na samé hranici, ale pořád to jsou Jižní Čechy! Děkuji.

od:Petr Koukal | 21.11.2011 21:46dobrý názor | 1671 hlasů

Cena jídla neodpovídá kvalitě Sprosté hlášky majitele a oplzlosti se nesou celou restaurací, snad v domnění, že to je trendy v relaci ke skutečnému mistrovi panu Zdeňkovi Pohlreichovi, ovšem inteligencí nesrovnatelné Schválnosti dělané klientům, jako například schválně více palivě kořeněné saláty a jídla Kvalita základních surovin je ucházející, byť neodpovídá na všech rozích vyvěšeným odkazům na pravidla již zmiňovaného Zdeňka Pohlreicha, který kdyby to viděl, hořce by zaplakal - levný marketingový tah Rozhledna - rádoby zajímavá, avšak předražená a pro lidi s pohybovými potížemi až nebezpečná ( kluzké schody, apod. ). Zajímalo by mě, kdo tuto stavbu kolaudoval a zda majitel má pojistku pro případné úrazy návštěvníků !? Mé hodnocení je pod nulou ! Doporučuji zastavit se na vyhlídku bez snahy být přiotráven mentálně i fyzicky nabízenou stravou a službami. nabízený výhled neodpovídá ceně vstupného

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Tábor –  husitské město s živou současností - místo vaší dovolené

Tábor – husitské město s živou současností - místo vaší dovolené

Křivolaké uličky obehnané mohutným opevněním, nádherně zdobené renesanční domy, majestátní radnice a pozůstatky hradu, nejstarší vodní nádrž ve střední Evropě Jordán, duch...
zobrazit detailHodnotilo 411 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.8/10

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jedno z nejstarších regionálních muzeí.
zobrazit detailHodnotilo 237 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Město Vyšší Brod

Město Vyšší Brod

Město vzniklo ze starší strážní osady na stezce do Horních Rakous při klášteře cisterciáků.
zobrazit detailHodnotilo 2458 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.9/10

Chýnovské jeskyně

Chýnovské jeskyně

Chýnovská jeskyně byla objevena roku 1863 při práci v lomu. Roku 1868 se po úpravách stala první turisticky zpřístupněnou jeskyní na území České republiky. Dodnes jsou zachována ...
zobrazit detailHodnotilo 2183 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.5/10

Vodní mlýn Hoslovice - Muzeum středního Pootaví Strakonice

Vodní mlýn Hoslovice - Muzeum středního Pootaví Strakonice

Unikátní areál vodního mlýna, který spravuje Muzeum středního Pootaví Strakonice, naleznete 17 km jihozápadně od Strakonic.
zobrazit detailHodnotilo 28 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se