Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Kateřina Černá
vloženo: 23.04.2012

Olomouc – nejkrásnější město v České republiceAdresa:  Olomouc
Hodnocení: 5.2 / 10 hlasů: 377

Web:  odkaz
Lokalita:  Střední Morava - Haná

Obec / město PR Článek

Město Olomouc
 

Pohoda a spousta dojmů i zážitků.
Nejkrásnější město České republiky a druhá největší městská památková rezervace se sloupem Nejsvětější Trojice – památkou UNESCO, má stejné architektonické kouzlo jako česká metropole, ovšem bez doprovodného zmatku a chaosu. Takto popisuje Olomouc nejrespektovanější světový průvodce Lonely Planet.


Pokud jste již Olomouc navštívili, jistě mu dáte za pravdu. Pokud ještě ne, bylo by zbytečné váhat.
Letošní letní sezonu pojala Olomouc v duchu sloganu „family friendly“, tedy město přívětivé  především k rodinám s dětmi. Tomuto heslu také odpovídá nově koncipovaná nabídka materiálů i aktivit. V informační centrum v podloubí olomoucké radnice vás vybaví mapou, podrobnými materiály a dokonce si zde můžete zapůjčit kola a k nim objednat i průvodce. Nově po Olomouci budou letos jezdit čtyřkola – ideální a ekologický dopravní prostředek pro rodinu, vhodný pro projížďku dlážděným historickým centrem nebo zeleným prstencem parků kolem něj.

 

ZOO Olomouc se mění v safari

Každým rokem vyjede na Svatý Kopeček u Olomouce skoro 400 tisíc lidí, aby se podívali na stovky zvířat z celého světa. Čeká je tu zhruba 350 druhů zvířat a také krásná procházka  lesem. Právě prostředí skutečného lesa a podhorské přírody je jednou ze zvláštností olomoucké zoo. Před vchodem i přímo v areálu jsou dětská hřiště, to uvnitř zoo je plné lanových překážek, a proto se příhodně jmenuje Lanáček.

 

Jak udělat něco pro zdraví a přitom příjemně trávit volný čas?

Nejlépe uděláte, když se vydáte do olomouckého aquaparku. Jak známo, množství dětí tráví volné dny nejraději u počítače, což jim na zdraví a kondici rozhodně nepřidá. Olomoucký aquapark v této souvislosti spolu s odborníky z Fakultní nemocnice Olomouc pracuje na několika projektech, které by měly dětem příjemnou formou dopřát potřebné množství pohybu. Areál aquaparku, který na rozloze 33 tisíců čtverečních metrů zahrnuje bezpočet vodních atrakcí venku i pod střechou, rozhodně může všem rodinným příslušníkům nabídnout velmi příjemnou formu zdravého pohybu.

 

Olomouc region Card – „Více zážitků za méně peněz“

Olomouc region Card je turistická slevová karta, díky které můžete při návštěvě Olomouce výrazně ušetřit. Jejím zakoupením si zajistíte zlevněné či zcela volné vstupné do hradů, zámků, muzeí, zoologické zahrady a dalších turistických cílů.

Výhody:

vstupy zdarma do desítek nejznámějších hradů, zámků a muzeí
cestování MHD zcela zdarma
slevy v hotelech, kempech, penzionech a restauracích
slevy na relaxační i adrenalinové sportovní aktivity
karta platí nejen v Olomouci, ale i na dalších místech střední Moravy a Jeseníků


CENY KARET (KČ)

platnost

dospělý

dítě

48 hod.

180,-

90,-

5 dní

360,-

180,-

 

Noční prohlídky či nová expozice na radnici

Dalším z lákadel pro zájemce o dějiny bude i nová expozice ve středověké budově radnice věnovaná historii města,  která doplňuje tematicky dvě v loňském roce otevřené výstavy o olomouckém orloji a o osudech olomoucké radnice. Všechny výstavy jsou volně přístupné a po dobu letní sezony jsou zahrnuty do komentované prohlídky Informačního centra Olomouc s názvem Olomouc v kostce. Pro ty návštěvníky, kteří se nechtějí vázat na pevné časy  prohlídek, informační centrum nabízí zapůjčení oblíbeného audioprůvodce, ale také jeho zmodernizovanou podobu s GPS navigací. Další zajímavostí jsou připravované noční prohlídky radnice. V romantické atmosféře se zájemci projdou gotickými chodbami a sály radnice v rámci několika kulturních akcí, jako jsou Svátky města,  Noc kostelů či Dny evropského dědictví. Pro účast na těchto ojedinělých prohlídkách je však nutné se předem objednat.

Na letní sezonu se připravuje nejen město Olomouc, ale i další turistické stálice jako olomoucké forty, tedy součásti dochovaného unikátního systému olomouckého opevnění z 18. a 19. století, muzeum historických vozidel Veteran Arena s více než  stovkou vozů  převážně české a moravské provenience a mnoho dalších atrakcí.

Bližší informace o turistických novinkách města Olomouce naleznete na stránkách http://tourism.olomouc.eu.

 

Informační centrum Olomouc
Horní náměstí | podloubí radnice
779 11 Olomouc
Otevřeno: denně 9:00–19:00
tel.: (+420) 585 513 385, (+420) 585 513 392
E-mail: infocentrum@olomouc.eu

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Pevnost poznání v Olomouci

Pevnost poznání v Olomouci

Místo, kde se zamilujete do vědy
zobrazit detailHodnotilo 2 uživatelů. Průměrné hodnocení 1/10

Muzeum Olomouckých tvarůžků

Muzeum Olomouckých tvarůžků

Muzeum bylo založeno v r. 1994 v Lošticích v místě původní výrobny Olomouckých tvarůžků, ale umístění uvnitř výrobního závodu neumožňovalo jeho další rozvoj.
zobrazit detailHodnotilo 3 uživatelů. Průměrné hodnocení 3/10

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením a...
zobrazit detailHodnotilo 1709 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.5/10

Mladečské jeskyně

Mladečské jeskyně

Mladečské jeskyně se nachází v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví . Složitý labyrint puklinových chodeb a dómů je vytvořen ve vápencovém vrchu Třesín. Podzemní pr...
zobrazit detailHodnotilo 1633 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.8/10

Javoříčské jeskyně

Javoříčské jeskyně

Podzemní systém Javoříčských jeskyní vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Byly vytvořeny v ostrůvku devonských vápenců a na jejich vývoji se podílel potok Š...
zobrazit detailHodnotilo 1587 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.4/10

Reklama

Přihlašte se