Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Tomáš Formánek
vloženo: 20.05.2015

Muzeum socialistických vozůAdresa:  Velké Hamry 626, 468 45 Velké Hamry - Svárov
Hodnocení: 5.4 / 10 hlasů: 469

Web:  odkaz
Lokalita:  Frýdlantsko

Bezbariérový přístup Muzeum Technická zajímavost

Muzeum socialistických vozů vzniklo v roce 2011 s cílem prezentovat motorismus východního bloku 50.-80. let minulého století i obraz doby a připomenout tak návštěvníkům časy nedávno minulé.

Desítky vozů, které se ještě před několika lety proháněly po silnicích, či na ně lidé stáli frontu před národním podnikem Mototechna byly původně prezentovány v muzeu, které se nacházelo ve středočeské vesničce Kozovazy. Dnes je nejen z nich sestavena expozice otevřená 5.7. 2014 v severních Čechách ve Velkých Hamrech – Svárově. Zároveň intenzivně probíhají přípravy nového projektu ve středních Čechách.

Zveme Vás k návštěvě našeho severočeského muzea, ve kterém je na ploše více než 900m2 sestavena expozice Československých i zahraničních vozů především východní Evropy.

Od vývojové řady automobilů Škoda s motorem vzadu, ve které nechybí ani vzácný dvoudveřový model 1000MBX, přes luxusní limuzíny Tatra se přenesete do Sovětského svazu. Ten reprezentují vozy značek Lada, GAZ, robustní Moskviče či ukrajinský Záporožec. Naleznete zde i východoněmecké dvoutaktní automobily Wartburg a legendární „bakeliťák“ Trabant 601 s duroplastovými díly karoserie. Východní blok doplňují mimo jiné rumunská Dacia, ARO, Oltcit, polské Fiaty a jejich italské kolegy, na které navazuje výběr západních automobilů, u nás prodávaných přes síť prodejen Tuzex.

Součástí expozice je i velmi zajímavý prototyp, jediná vyrobená Škoda 765 combi special.

V části věnované služebním vozidlům nepřehlédnete typické oranžovo-bílé vozy Veřejné bezpečnosti, jejich starší modro-bílé provedení, požární Avii A30N nebo sanitní i pohřební verzi Škody 1203. Navazují motocykly a expozici doplňuje mnoho modelů, hraček a dalších drobných exponátů nejen s motoristickou tématikou.


Otevírací doba
červen – září: denně mimo pondělí
říjen – květen: víkendy a svátky

Vždy od 10:00 do 16:00 hod.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Muzeum socialistických vozů

Kolektiv Muzea socialistických vozů se těší na vaši návštěvu.
zobrazit detailHodnotilo 469 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Obří sud - restaurace

Výletní restaurace v podobě velkého dřevěného sudu, jediná svého druhu v České republice. Obří sud byl postaven roku 1931. Z terasy je ...
zobrazit detailHodnocení: 180 kladné | 104 záporné

Hrad a zámek Frýdlant

Spojení středověkého hradu a renesančního zámku. V zámku bylo v roce 1800 vybudováno první hradní muzeum ve střední Evropě, hrad má jako jeden z mála ...
zobrazit detailHodnocení: 450 kladné | 65 záporné

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se