Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 02.09.2019

Mirakulum: 2 v 1 neboli zábava a poučeníAdresa:  Topolová 629, Milovice 289 24
Hodnocení: 1 / 10 hlasů: 5

Web:  odkaz
Lokalita:  Stř. Čechy - severovýchod

Pokud hledáte místo, kde si vy a hlavně vaše děti budou připadat jako v pohádce a zároveň se i něco naučí, tak už pátrat nemusíte. Park plný zázraků leží ve středočeských Milovicích a nese příznačné jméno MIRAKULUM.

Park, který funguje od roku 2012, se rozkládá na deseti hektarech, a ty jsou doslova napěchovány zábavou. Na své si zde přijdou děti všech věkových kategorií od 12 měsíců do 99 let. „Nejmenším dětem je určena dětská vesnička, které je plná nejrůznějších aktivit. Momentálně mají děti možnost navštívit školu nebo obchod a připravují se další činnosti, jako například autodílna, malá farma a další,“ popisuje majitel parku Jiří Antoš a přidává další lákadla: „Máme tu několik obrovských trampolín, velké i menší lanové houpačky, podzemní chodby, ptačí městečko, minizoo, habrový labyrint s více než kilometrem cestiček, jehož stromy jsou natolik vysoké, že si ho užívají i dospěláci.“ Minout byste neměli ani zdejší dominantu – majestátní hrad s osmi věžemi a podzemními chodbami. Věže jsou v několika úrovních propojené schodišti, žebříky, můstky a skluzavkami a celý hrad tak funguje jako mohutná adrenalinová průlezka. Nechybí tu ani dlouhý tobogán, na kterém si užijete sešup až do podzemí. K nepřehlédnutelným atrakcím Mirakula patří největší lanový park v republice. Je v několika úrovních, takže se tu můžete procházet v korunách stromů i pár decimetrů nad zemí.

Poučení nabízí třeba Lesní stezka, která vede skutečným vzrostlým lesem. Ukazuje všechny druhy stromů, které do našeho mírného pásu přirozeně patří. Stromy tu lze poznávat podle listů, kůry i plodů. „Letošní novinkou na stezce je Věž poznání – děti v ní podle obrázků určují zvířata, která se v naší přírodě vyskytují, a hned si po otočení dřevěné tabulky mohou na zadní straně ověřit správnou odpověď. Pro ty starší tu máme i stopy zvířat, rostliny či houby,“ popisuje Jiří Antoš, majitel parku, a připomíná i zvířecí doskočiště, kde si děti mohou vyzkoušet, jestli doskočí stejně daleko jako zajíc či veverka. Pozornost si zaslouží i ptačí městečko. „Po dřevěných nebo provazových můstcích a žebřících vystoupáte až k dřevěným kulatinám v korunách stromů. Těmi můžete spatřit věrné kopie ptáků. Jde o druhy, které z naší přírody už pomalu mizí, jako třeba zvonek zelený, šoupálek dlouhoprstý či brhlík lesní,“ vysvětluje.

Kontakt:

Park Mirakulum
Topolová 629
289 24 Milovice
telefon: +420 730 510 985

Otevírací doba:

Srpen (denně 10.00-18.00)
Září (denně kromě pondělí 10.00-18.00), 1. a 2. září je OTEVŘENO, 14. 9. je ZAVŘENO
Říjen (pouze víkendy a státní svátky 10.00-18.00)

Více na www.mirakulum.cz nebo na www.facebook.com/ParkMirakulum

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Mirakulum: 2 v 1 neboli zábava a poučení

Pokud hledáte místo, kde si vy a hlavně vaše děti budou připadat jako v pohádce a zároveň se i něco naučí, tak už pátrat nemusíte. Park plný zázraků leží ve středočeských M...
zobrazit detailHodnotilo 5 uživatelů. Průměrné hodnocení 1/10

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

V tomto domě se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, který se proslavil jako automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen.
zobrazit detailHodnotilo 154 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Muzeum Mladoboleslavska

Muzeum Mladoboleslavska

Muzeum Mladoboleslavska ve své činnosti navazuje na více než stoletou tradici, na jejímž počátku bylo založení Krajského muzejního spolku v roce 1885.
zobrazit detailHodnotilo 1985 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.8/10

Čertovy hlavy

Čertovy hlavy

Velmi příjemná procházka, kde se můžete těšit na sochy Václava Levého, jako jsou Čertovy hlavy, Harfenice či Had. Zpestřením okružní trasy je loupežnická jeskyně a Blaník.
zobrazit detailHodnotilo 6616 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.9/10

Šesté setkání vícerčat v Parku Mirakulum

Šesté setkání vícerčat v Parku Mirakulum

Pokud se narodí dvě, tři nebo dokonce více miminek najednou, bývá to často považováno za zázrak.
zobrazit detailHodnotilo 10 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.1/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se