Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:


autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 11.06.2014

Let balónem nad TelčíAdresa:  Telč
Hodnocení: 5.2 / 10 hlasů: 230

Web:  odkaz
Lokalita:  Vysočina

Místo s výhledem PR Článek Přírodní zajímavost Sportovní vyžití Technická zajímavost Zámek Jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst u nás je malé historické město Telč a jeho okolí. Vidět to vše z koše horkovzdušného balónu je zážitek téměř nadpozemský. Společnost AVIATIK SERVIS a značka BALON.CZ létají v Telči již dvacet let a přináší radost všem svým pasažérům i divákům na zemi.

Lety v Telči jsou velice žádané a to především kvůli neobvyklým startům balónů přímo z náměstí Zachariáše z Hradce a překrásného zámeckého parku. Z balónu tak máte úchvatný pohled na telčský renesanční zámek, který nechal v letech 1550–1553 přestavět Zachariáš z Hradce z původního gotického hradu. Krásné jsou zámecké zahrady z 16. století s klasicistním skleníkem a náměstí plné pohádkových domů s barevnými štíty a dlouhými podloubími. Právem je Telč zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. V okolí Telče se můžete kochat nádhernou různorodou krajinou se spoustou rybníků, luk a lesů.

Již od roku 1997 se v Telči koná setkání horkovzdušných balónů „Balóny nad Telčí". Je to krásná podívaná na společné starty několika horkovzdušných balónů najednou. K nebi se vznesou krásně pestrobarevné balóny. Nejčastěji startujeme z náměstí Zachariáše z Hradce, zámeckých zahrad, nebo od roštejnského rybníku.

Jak probíhá vyhlídkový let balónem nad Telčí?


V den plánovaného letu, několik hodin před startem, vám zavoláme a potvrdíme čas a místo setkání s pilotem. Vše s ohledem na aktuální předpověď počasí. Na místě setkání pilot rozhodne o přesném místě startu, tak aby jste měli dobrý výhled na náměstí a telčský zámek. Společně pak odjedeme na místo startu, kde připravíme balón k letu. Tato příprava trvá 15 až 20 minut. Jakmile je balón připraven a zkontrolován, pilot vás pozve na palubu (do koše). Balón odstartuje teprve když jsou všichni připraveni. Během letu můžete fotit, filmovat i telefonovat. Balón letí většinou v malých výškách od 150 do 300 metrů, ale během letu vystoupá minimálně 500 metrů nad zem, aby jste se také mohli pořádně rozhlédnout po okolí. Let trvá minimálně 1 hodinu. Balón letí po větru a teprve v poslední fázi letu pilot vybírá vhodné místo na přistání. Po přistání jsou všichni pasažéři řádně pokřtěni a získají nové „balonářské" jméno. Následně vás odvezeme doprovodným vozidlem zpět na místo startu nebo setkání.

Kolik stojí let balónem a kde ho koupit?


V naší nabídce na www.balon.cz si můžete vybrat typ letu a zakoupit letenku.

Nejlevnější letenky pro lety balónem v Telči nabízíme již od 3 300 Kč. Jedná se o letenky typu KLASIK ve velkém pasažérském balónu pro 6–10 osob + pilot.

Můžeme vám nabídnout také PRIVÁTNÍ lety balónem pro rodiny nebo uzavřené skupiny.

Kompletní nabídku našich letů najdete na www.balon.cz.

 

U balónů si vždy přejeme jen samá měkká přistání.


nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

RODINNÝ ZÁBAVNÍ PARK LABYRINT

RODINNÝ ZÁBAVNÍ PARK LABYRINT

Labyrint se nachází v budově zrekonstruované zámecké sýpky v klidné lokalitě Nad Zámkem.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzeum je ideálním turistickým cílem. Na své si přijdou všichni – děti, dospělí i senioři. Uvidíte stovky exponátů největších, nejmenších, nejdelších, nejtěžších…
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Golčův Jeníkov

Golčův Jeníkov

Nejsevernějším městem kraje Vysočina je město Golčův Jeníkov.
zobrazit detailHodnotilo 2013 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.9/10

TripGame

TripGame

Originální hra městem poprvé v Česku.
zobrazit detailHodnotilo 29 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Rodinný zábavní park Fábula

Rodinný zábavní park Fábula

Pohádkový zábavní areál se živými herci
zobrazit detailHodnotilo 366 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se