Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 05.12.2018

Kam v létě na cyklovýlet? Začněte plánovat už teďAdresa:  Celá ČR

Web:  odkaz
Lokalita:  Beskydy a Valašsko

Pokud dáváte přednost cyklovýletům a už teď si brousíte zuby, až v létě vyrazíte na dovolenou s kolem, pak vás nechceme strašit, ale… penziony i chalupy už se na další sezónu začínají pomalu ale jistě zaplňovat. Je tedy nejvyšší čas začít řešit alespoň ubytování. A jak jinak si vybrat ubytování než podle okolních tras? Přinášíme vám seznam těch nejlepších míst.

Rychlebské stezky

Jestliže vás baví jízda v těsném kontaktu s přírodou a užíváte si jízdu po úzkých stezkách, pak vás zcela jistě nadchne síť trailů s názvem Rychlebské stezky. Jedná se o uměle vybudované a pečlivě udržované moderní traily i kamenné stezky, kde si jízdu vychutnají jak ostřílení cyklisté, tak i cyklopohodáři. Rychlebské stezky se rozkládají v Olomouckém kraji nedaleko Černé vody, kde se můžete taktéž ubytovat ve stejnojmenném hotelu.

Tip: Než se na stezky vydáte, ujistěte se, že zvládáte technickou jízdu v terénu. Na místních trailech se vám nejlépe pojede na odpruženém kole s širšími řídítky.

Stezka podél Ohře

Ústecký i Karlovarský kraj skrývá nespočet skvělých cyklotras, zejména podél řeky Ohře. Prozkoumat na kole tak můžete Chebsko, Klášterecko, Litoměřicko nebo Žatecko. Jízdu po stezkách vám na Litoměřicku zpestří spousta přírodních i historických památek, například zřícenina hradu Házmburk, Terezín nebo skalní oblast České Středohoří. V Žatecku pak přírodní oblast Džbán nebo zámek Líčkov.

Český Ráj

Český ráj je opravdu rájem, a to hlavně pro cyklisty. Určitě doporučujeme vydat se na kole za krásami Hruboskalska a Podtroseckého údolí. Zkušenější cyklisté pak mohou pokořit 54kilometrovou trasu z Lomnice nad Popelkou do Semil, pokračujíc výstupem na hrad Kozákov a potom přes Tatobity a Rovensko zpět do Lomnice.

Baťův kanál

Na Moravě se nachází velmi oblíbená cyklostezka o délce více jak 80 kilometrů, která vede podél Baťova kanálu. Kvalitní asfalt, absolutní rovina, to všechno v obklopení moravských vinařských stezek a krásné přírody. Stezka je napojená na další cykloturistické trasy, takže se z ní dá jet třeba i do Hostýnských vrchů nebo Bílých Karpat, kde můžete navštívit zámek Buchlovice, Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži či hrad Buchlov.

Je potřeba si pojistit i kolo?

Asi víte, že když provozujete extrémní cyklistiku, je potřeba se připojistit. Ale jak je to s kolem – je potřeba ho pojistit? Nutné to není, ovšem asi tušíte, jak moc se (nejen) u nás kola kradou, ať už zamčená nebo nezamčená. A obzvlášť u dražších kol taková krádež pořádně zabolí. O to víc proto doporučujeme zvážit individuální připojištění kola. Více se o možnostech připojištění dozvíte na ePojisteni.cz.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Příbor

Příbor

Město Příbor je jedním z nejstarších měst severovýchodní Moravy. Rozkládá se na obou březích řeky Lubiny.
zobrazit detailHodnotilo 7 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Kam v létě na cyklovýlet? Začněte plánovat už teď

Pokud dáváte přednost cyklovýletům a už teď si brousíte zuby, až v létě vyrazíte na dovolenou s kolem, pak vás nechceme strašit, ale… penziony i chalupy už se na další sezónu ...
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Vsetín

Vsetín

Město Vsetín, srdce Valašska, se nachází 33 km od Zlína na úpatí Beskyd a Javorníků. Je rozloženo v údolí Vsetínské Bečvy, která je přirozenou osou horské krajiny a dělí měs...
zobrazit detailHodnotilo 364 uživatelů. Průměrné hodnocení 5/10

Penzion Uko

Penzion Uko

Penzion Uko - v centru Bedřichova v Jizerských horách, uprostřed krásné přírody 10 km od Liberce, 7 km od Jablonce nad Nisou, 70 lůžek, celoroční provoz.
zobrazit detailHodnotilo 18 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Jarní prázdniny jako sportovní pobyt nebo wellness relax. Tip kde najít nejlepší pobyty

Jarní prázdniny jako sportovní pobyt nebo wellness relax. Tip kde najít nejlepší pobyty

Možná právě proto, že ty naše hory, nejsou do nebe sahající, tak pobyt na horách tu není jen o sportovním vyžití, ale i o relaxaci, turistice, romantice a celkovém odpočinku.
zobrazit detailHodnotilo 22 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.7/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se