Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 04.01.2018

Bílé Karpaty „naruby“. Nechte se okouzlit mlžnými údolími slovenské stranyAdresa:  Celá ČR
Hodnocení: 5.2 / 10 hlasů: 53

Web:  odkaz
Lokalita:  Praha

PR Článek

Máte už prochozené české hory? A co takhle je prozkoumat ještě z druhé strany? Přinášíme vám tip na přechod Bílých Karpat ze slovenské strany. České hory a kopce mohou zpoza hranic získat zcela jiný ráz. Za krásnými výlety tak nemusíte jezdit stovky kilometrů, to nejlepší je často doslova za rohem. Jen přes zdánlivou blízkost nezapomínejte ani zde na cestovní pojištění, zdejší hory umí také překvapit.

 

Odkud to vzít?

Ze severu

Biele Karpaty můžete pohodlně přejít buď ze severu, nebo z jihu, záleží na vašich preferencích a na tom, kam až chcete dojít. Dobrým výchozím místem na severu je rozcestí Červený Kameň, od kterého půjdeme část cesty po Naučné stezce Vršatecká bradla, což jsou jedinečná mohutná vápencová skaliska.

Co s sebou na přechod Bílých Karpat:

·         Kvalitní, prošlápnuté turistické boty

·     StStan, spacák, karimatku

·         Nepromokavé oblečení

·         Cestovní pojištění

Ze žluté následně odbočíme na červenou, které se můžeme držet po celou naši následující cestu. Jakmile po ní jednou vystoupáme, půjdeme většinu cesty po přirozených československých hranicích a hřebeni Bílých Karpat. Projdeme Vlárským průsmykem a vystoupáme až na 783 metrů vysoký Javorník. Pokračujeme přes rozcestí Čerešienky a tzv. třešňové cestě až k rozcestí se zelenou značkou, na kterou odbočíme, a strmějším klesáním výlet zakončíme buď v Horní Súče nebo v Trenčíně.

 

…nebo z jihu?

Jižní vstupní branou do Bílých Karpat může být vlaková stanice Vrbovice, na kterou navazuje modře značená stezka, nebo rozcestí Stará Myjava, ze které se napojíme na žlutou značku. Ke hřebeni odsud můžeme vystoupat celkem po třech trasách: po modré, po zelené, nebo po červené. Chceme-li však zůstat na slovenské straně, přichází v úvahu poslední dvě.

Poté, co vystoupáme na hřeben do téměř 800metrů, nás čeká mírnější chůze přes Kašpariskův vrch a vrchol U Durdy až na Velkou Javořinu, kde se nám otvírá nádherný výhled. Můžeme zde doplnit tekutiny u studánky, občerstvit se a komfortněji přespat v Holubyho chatě.

Následně pokračujeme na českou stranu po zelené značce do Květné a vydáváme se dál přes přírodní rezervaci Nová hora, okolo pramene Březovská kyselka, až na Velký Lopeník. Zde si můžeme po náročné cestě odpočinout, vyjít si na rozhlednu, případně pozorovat paraglidisty, kteří z nedalekého místa startují. Odtud je nasnadě sestup na českou stranu k Mikulčinu vrchu, odkud jezdí pravidelné autobusy.

Tip: I v případě tohoto výletu se pohybujete v zahraničí, i když „jen“ u našich sousedů. Před cestou si tedy sjednejte cestovní pojištění, aby vás v horách nic nepřekvapilo. Pokud se sjednáváním pojištění nechcete dlouze zabývat, držte se osvědčených pojišťoven, které poskytují moderní služby. U pojišťovny ERV máte jistotu pokrytí všech rizik, které vás na cestě mohou potkat, nonstop asistenční služby v českém jazyce a bezstarostnosti zaručené mobilní aplikací, jež se postará o všechny vaše důležité dokumenty a kontakty.

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Uměleckoprůmyslové museum v Praze a jeho pobočky

Uměleckoprůmyslové museum v Praze a jeho pobočky

Historická budova UPM je od listopadu 2017 znovu otevřena. Otevřeny jsou i dlouhodobé expozice.
zobrazit detailHodnotilo 39 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Zrcadlový labyrint v přízemí Divadla kouzel

Zrcadlový labyrint v přízemí Divadla kouzel

Nenechte si ujít novinku v přízemí Divadla kouzel! Zrcadlový Labyrint perfektní zábava pro celou rodinu!
zobrazit detailHodnotilo 22 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.7/10

Mauricius je perlou Indického oceánu. Proč se vydat na dovolenou právě tam?

Mauricius je perlou Indického oceánu. Proč se vydat na dovolenou právě tam?

Mauricius je opravdovým rájem na zemi. Není tak divu, že každoročně ostrov navštíví zhruba milion turistů z celého světa.
zobrazit detailHodnotilo 0 uživatelů.

Příběh Školy plnění přání

Příběh Školy plnění přání

Sledujte naše akce a výhodné nabídky, které vám pravidelně přinášíme. Zajímá vás, co plánujeme? Chcete mít přehled o našich projektech, slevách, zkrátka o dění v naší ško...
zobrazit detailHodnotilo 10 uživatelů. Průměrné hodnocení 7.9/10

Rok plný leteckých zážitků!

Rok plný leteckých zážitků!

Nevíte, co podniknout? Láká vás netradiční třeba i adrenalinová forma zábavy? Pak tu pro vás máme několik tipů co podniknout!
zobrazit detailHodnotilo 6 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se