Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 30.06.2014

50 tisíc zvědavců neodolalo virtuálním elektrárnámAdresa:  Celá Čr
Hodnocení: 5.6 / 10 hlasů: 279

Web:  odkaz
Lokalita:  Jižní Čechy

PR Článek Technická zajímavost

Letos spuštěné virtuální prohlídky elektráren, které se staly jedním z hitů českého internetu, dosáhly na další cennou metu: přivítaly 50 000. návštěvníka. Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren Skupiny ČEZ si našli lidé z ČR ale i ze širokého zahraničí. Prohlídky dalších zajímavých provozů, mj. jaderné elektrárny Dukovany a přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně, budou mít premiéru v září.


Hranici 50 tisíc unikátních návštěvníků pokořily virtuální prohlídky elektráren, které Skupina ČEZ od začátku postupně spouštěla na webu www.cez.cz. Sedmička elektráren různých typů (http://www.cez.cz/cs/cez-virtualni-prohlidky/index.html) přitom lákala návštěvníky opakovaně - zpřístupněné provozy zaznamenaly podle Google analytics zatím téměř 80 tisíc zobrazení. Lidé se tak do elektráren nejen rádi vraceli, ale vzhledem k plnoformátové anglické verzi jich přišlo prozkoumat zákulisí elektráren i více než 5 tisícovek ze zahraničí (zejména z Německa, Rakouska a Slovenska).

Největší zájem byl zatím o temelínskou elektrárnu, která na 28 zastaveních nabízí mj. cestu až do reaktorové šachty. Průměrně se návštěvníci Temelínem virtuálně toulali přes 4 minuty. Každá prohlídka startuje leteckým panoramatem lokality a uživatel může pak na základě vlastní volby navštívit nejdůležitější části elektrárny. To vše doplněno popisky, technickými daty, zvuky a dalšími zajímavostmi. Sedm elektráren nabízí 105 zastavení. Projekt, který vznikl na základě spolupráce agentury CDI.CZ a specialistů provozu a komunikace Skupiny ČEZ, je letos nominován na Českou cenu za PR.

„Vzhledem k obecnému růstu zájmu o technickou turistiku jsme předpokládali, že tuto možnost si lidé nenechají uniknout. Nebývalé vysoká přízeň a opakovaný zájem návštěvníků nás přesto příjemně překvapily. Už nyní můžeme slíbit, že všichni fanoušci a energetičtí nadšenci se letos po prázdninách podívají do dalších míst s neopakovatelnou atmosférou.Prostřednictvím virtuálních prohlídek chceme v září otevřít světu mj. první českou jadernou elektrárnu Dukovany nebo jeden z divů světa – přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně,“ říká koordinátorka vzdělávacího programu ČEZ Marie Dufková. Elektrárna a informační centra Skupiny ČEZ v České republice za celý rok 2013 navštívilo více než 195 tisíc zájemců o energetiku.
Více informací o elektrárnách Skupiny ČEZ v ČR

Víte, že…

•    portfolio elektráren Skupiny ČEZ v České republice zahrnuje 2 jaderné, 13 uhelných, 35 vodních, 13 fotovoltaických, 2 větrné elektrárny a také jednu bioplynovou stanici?
•    dceřiná společnost ČEZ Energo provozuje zhruba 70 kogeneračních jednotek – malých kombinovaných výroben elektřiny a tepla?
•    v rámci ČEZ v roce 2013 poprvé převážil objem výroby v jaderných elektrárnách nad produkcí z uhelných elektráren?
•    na komplexní odsíření našich uhelných elektráren uskutečněné v 90. letech navazujeme tzv. komplexní obnovou vybraných uhelných zdrojů (Tušimice, Ledvice, Prunéřov)?
•    současně probíhající modernizace a ekologizace vodních elektráren umožní do roku 2022 zvýšení jejich produkce o 60 milionů kWh elektřiny a tím pokrytí spotřeby dalších 17 tisíc domácností?
Martin Schreier, mluvčí Skupiny ČEZ pro obnovitelné zdroje

nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Tábor –  husitské město s živou současností - místo vaší dovolené

Tábor – husitské město s živou současností - místo vaší dovolené

Křivolaké uličky obehnané mohutným opevněním, nádherně zdobené renesanční domy, majestátní radnice a pozůstatky hradu, nejstarší vodní nádrž ve střední Evropě Jordán, duch...
zobrazit detailHodnotilo 411 uživatelů. Průměrné hodnocení 4.8/10

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jedno z nejstarších regionálních muzeí.
zobrazit detailHodnotilo 237 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Město Vyšší Brod

Město Vyšší Brod

Město vzniklo ze starší strážní osady na stezce do Horních Rakous při klášteře cisterciáků.
zobrazit detailHodnotilo 2458 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.9/10

Chýnovské jeskyně

Chýnovské jeskyně

Chýnovská jeskyně byla objevena roku 1863 při práci v lomu. Roku 1868 se po úpravách stala první turisticky zpřístupněnou jeskyní na území České republiky. Dodnes jsou zachována ...
zobrazit detailHodnotilo 2183 uživatelů. Průměrné hodnocení 6.5/10

Vodní mlýn Hoslovice - Muzeum středního Pootaví Strakonice

Vodní mlýn Hoslovice - Muzeum středního Pootaví Strakonice

Unikátní areál vodního mlýna, který spravuje Muzeum středního Pootaví Strakonice, naleznete 17 km jihozápadně od Strakonic.
zobrazit detailHodnotilo 28 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se