Reklama

Místo zájmu

Fotogalerie:

autor: Šárka Kobrynová
vloženo: 02.07.2014

5 rad jak najít levné a zároveň kvalitní ubytováníAdresa:  Celá Čr
Hodnocení: 5.5 / 10 hlasů: 273

Web:  odkaz
Lokalita:  Zlínsko

PR Článek Znáte to, jedete na dovolenou a řešíte ubytování. Z levných ubytování máte obavy, ale také nechcete příliš zatížit váš rozpočet. Hotel je moc drahý. Ubytovny nemusí být vždy úplně v pořádku.
Naštěstí se pro většinu dobrodruhů a dovolenkářů našel zajímavý způsob ubytování.  Poslední dobou se totiž vyskytl nový trend a to ubytování u soukromníků, jak v domech, tak v apartmánech.


Nezáleží na tom, jestli jedete na poznávací zájezd nebo relaxovat. Ubytování v hotelech už dlouhou dobu není jedinou možností.  Můžete zde najít nepřeberné množství nabídek, od karavanů přes menší či větší byty, až po plážové vily. Ubytování u soukromých majitelů navíc bývá často velmi výhodné.  Ubytování ve Zlíne má své výhody.

Doma i na dovolené


Jako všude jinde, i zde nalezneme určité výhody a nevýhody. Tenhle způsob ubytování ocení především lidé, kteří na dovolené chtějí větší klid a nevadí jím, když si uvaří sami. Pozitivem, které je třeba zmínit je rozhodně i to, že nájemníci se zde cítí v podstatě jako doma. Většinou zde totiž nechybí ani kuchyň, pračka, televize či internet. Mezi další z výhod se řadí četnost poskytovatelů a samozřejmě také nižší cena.

Komplikace při vyřizování


Jednou z nevýhod se dá označit vyřizování. Ať už kvůli tomu, že musíte mít jistou znalost cizího jazyka, či z důvodu převádění zálohy na zahraniční účet. Také pro náročnější klienty může být nevýhoda toho, že zde nebývá připravováno jídlo a rekreant si jej musí připravit sám. Další z možností je návštěva místních restaurací.

Hodnocení ubytovaných


Spousta lidí přemýšlí, zda apartmán vypadá opravdu tak, jak na obrázku, zda uvedený majitel je opravdovým majitelem a tak podobně.  V téhle situaci vám může znatelně pomoci hodnocení a reference předchozích ubytovaných. Čím více totiž recenzí je, tím více informací a poznatků pro Vás. Také se může stát, že jste narazili na objekt, který ještě hodnocen nebyl. V této situaci, pokud nechcete riskovat, je zde možnost si vybrat z desítek jiných možností, které už někdo navštívil a zanechal svůj názor.

Kde hledat


Možností je neuvěřitelné množství. Na internetu naleznete spoustu stránek, věnující se právě tomuhle stylu ubytování. Každý týden navíc vznikne několik nových. Pokud chcete mít jistotu, zkuste například www.vrbo.com, která má skoro 50 000 ubytovaných je ve Španělsku. Stránka www.homeaway.co.uk jich má ve Španělsku dokonce více jak 55 000. Také ovšem můžete pomocí vyhledávače najít jiné stránky, jako např. www.ownersdirect.com, www.booking.com a nebo www.flipkey.com.

Na co si dát pozor

•    Zkontrolovat dostupnost potravin
•    Domluvit se s majitelem na čase příjezdu a odjezdu
•    Překontrolovat přesnost uváděných vzdáleností např. od pláže či restaurace, ne vždy bývají přesné
•    Zařídit si cestovní pojištění, zde vám ho cestovní kancelář nezařídí
•    Mít všechny potřebné informace
•    Překontrolujte, zda-li je cena uvedena na noc či za osobu, …
•    Dostupnost parkoviště


nejhorší 12345678910 nejlepší

hodnocení místa (ne recenze)

Informace

Diskuze:

Nejsou žádné komentáře.

Příspěvky a hodnocení mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé. Seznamte se s výhodami registrace

Text je chráněn autorským právem podle zákona 121/2000 Sb. Obsah není volně šiřitelný.

Novinky v oblasti

Návštěvnické centrum Vizovice – exkurze s chutí a vůní slivovice

Návštěvnické centrum Vizovice – exkurze s chutí a vůní slivovice

Smyslem exkurzní trasy je seznámení veřejnosti s hlavními principy výroby, historií a tradicí firmy RUDOLF JELÍNEK a.s., jako významného českého výrobce a exportéra v oblasti výro...
zobrazit detailHodnotilo 159 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.3/10

29. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku je u konce

29. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku je u konce

V minulých dnech se Vsetín stal centrem 29. Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku. Jeho organizace se ujalo město Vsetín ve spolupráci s KČT Valašsko-Chřiby a odborem turistiky TJ...
zobrazit detailHodnotilo 13 uživatelů. Průměrné hodnocení 2.9/10

Revika - rekreační areál a penzion Vizovice

Revika - rekreační areál a penzion Vizovice

Rekreační středisko a penzion poskytuje ubytování, rekreační pobyty, školy v přírodě, sportovní soustředění, letní tábory.
zobrazit detailHodnotilo 88 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.6/10

Restaurace a penzion U Větrného mlýna

Restaurace a penzion U Větrného mlýna

Ubytování a restaurace v příjemném prostředí Horňácka.
zobrazit detailHodnotilo 137 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.4/10

Zámek Vizovice

Zámek Vizovice

Zámek ve Vizovicích nechal v polovině 18. století vystavět na místě bývalého cisterciáckého kláštera olomoucký kanovník a pozdější biskup královéhradecký Heřman Hannibal z ...
zobrazit detailHodnotilo 340 uživatelů. Průměrné hodnocení 5.5/10

Reklama

Doporučujeme

Přihlašte se